fot. TEG Pro Cycling

Wiele wskazuje na to, że ekipa Dimension Data, wraz ze swoim młodzieżowym odłamem, nie będzie miała monopolu na kolarstwo w RPA. Od przyszłego sezonu, z licencją kontynentalną startować będzie TEG Pro Cycling.

TEG Pro Cycling to projekt tworzony już od kilku lat przez Heina Badenhorsta. W ostatnim czasie zawodnicy tego zespołu startowali głównie w imprezach amatorskich, zaczynając swoją przygodę z kolarstwem. Od sezonu 2019 ma się to zmienić, bowiem afrykanerski team rozpocznie ściganie z licencją Continental.

Zgodnie ze słowami szefa, już w najbliższym roku, ekipa nastawiona na rozwój młodych zawodników ma wystartować w sześciu do ośmiu wyścigach wieloetapwych w Europie i Azji, co pozwoliłoby kolarzom posmakować prawdziwego kolarstwa. Jednocześnie jednak baza ekipy najprawdopodobniej nie zostałaby przeniesiona na Stary Kontynent.

Co równie ważne, zgodnie ze słowami Badenhorsta, ekipa rozpoczyna już współpracę z centrum rozwojowym przy Uniwersytecie w Pretorii.

Nasza współpraca z Uniwersytetem w Pretorii przyniesie nam niezwykle dużo profesjonalnej pomocy. Dzięki temu nasza ekipa będzie mogła liczyć na pomoc fizjoterapeutów, naukowców i sztabu medycznego. Co więcej, będzie to współpraca obustronna. Kiedy specjaliści będą pomagać naszym kolarzom, jednocześnie zbiorą wiele ważnych danych, które wykorzystają do dalszych badań

– powiedział Badenhorst.

Na ten moment nie ujawniono więcej szczegółów o afrykanerskim projekcie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments