fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Kompletowanie składu ekipy CCC na sezon 2019 wchodzi w decydującą fazę. Dziś umowę z ekipą World Tour podpisał Kamil Gradek.

Popularny “Gradziu” to zawodnik znany przede wszystkim z solidnych umiejętności jazdy na czas oraz zapędów do zabierania się w odpowiednie odjazdy. 28-letni zawodnik w swojej karierze startował już zarówno w innych polskich zespołach, jak i zagranicznym One Pro Cycling. Sezon 2019 będzie jednak dla niego pierwszym w cyklu World Tour.

Jazda w cyklu World Tour od zawsze była moim marzeniem i teraz w końcu się to spełnia. Rywalizacja z najlepszymi zawodnikami na świecie i to na najbardziej znanych trasach to coś, co zawsze chce się osiągnąć i jestem naprawdę podekscytowany, że będę miał taką możliwość. Dodatkowo będę miał możliwość zrobić to w barwach pierwszej polskiej drużyny World Tour, co tylko dodaje smaczku. Wierzę, że ten projekt pozostanie w kolarstwie na długo

– powiedział Gradek.

“Gradziu” to zawodnik, który ma już na swoim koncie kilka ciekawych rezultatów. Udało mu się m.in. wygrać wyścig Tour of China I bądź ukończyć na trzecim miejscu tegoroczny wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala.