Ekipa Mitchelton – Scott wygrała Hammer Hong Kong i tym zwycięstwem przypieczętowała sobie triumf w Hammer Series. 

Po wyścigach w Stavanger i Limburgu ostatnią imprezą Hammer Series była rywalizacja w Hong Kongu. Tym razem dwa etapy zostały rozegrane jednego dnia. Na początek kolarze walczyli w sprincie. Do pokonania mieli 10 okrążeń po 4300 metrów i na każdym z nich zdobywali określoną liczbę punktów.

W wyścigu sprinterskim mieliśmy wiele walki, zwłaszcza na tych bardziej punktowanych rundach. Wygrali kolarze Mitchelton – Scott, którzy prowadzą w ogólnej klasyfikacji Hammer Series po dwóch imprezach.

Po krótkiej przerwie na pięciu identycznych rundach drużyny zmierzyły się w tzw. “biegu pościgowym”.

Dla bezpieczeństwa rywalizację podzielono na dwie grupy. W tej “słabszej” swoją przewagę 20 sekund ze startu utrzymała ekipa UAE Team Emirates. O drugie miejsce walczyły ze sobą drużyny BMC Racing Team i EF Education First. Na kresce lepsze okazało się BMC.

W grupie walczącej o końcowy triumf jako pierwsi wystartowali kolarze Mitchelton – Scott. 20 sekund za nim jechała drużyna Quick – Step Floors. Dwie rundy przed końcem przewaga zmniejszyła się do 14 sekund.

Kolarze z australijskiej drużyny odparli jednak atak i niezagrożenie dojechali do linii mety. Tym samym wygrali dzisiejszą rywalizację, ale także całą serię trzech wyścigów w Stavanger, Limburgu i Hong Kongu.

Drugie miejsce dziś dla Quick – Step Floors, a trzecie dla BORA – hansgrohe.

Końcowa klasyfikacja Hammer Series:

1 Mitchelton – Scott 281,0 Punkte
2 Quick Step Floors 234,1
3 Team Sunweb 152,7
4 Team LottoNL – Jumbo 135,3
5 BMC Racing Team 123,7
6 Team Sky 106,2
7 Bora – Hansgrohe 93,9
8 Lotto – Soudal 84,5
9 Bahrain – Merida 53,1
10 Trek – Segafredo 45,8
11 UAE Team Emirates 33,5
12 Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 28,2
13 Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 15,0

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments