fot. ASO/Alex Broadway

27 zawodników znajdzie się w kadrze ekipy BORA – hansgrohe na sezon 2019. Dziś niemiecki zespół zamknął skład, przedłużając umowę z Christianem Pfingsteinem.

Nie da się ukryć, że ekipa BORA – hansgrohe poczyniła niemałe wzmocnienia. Odchodzących Michala Kolara, Matteo Pelucchiego i Aleksejsa Saramotinsa zastąpią bowiem Michael Schachmann, Jemy Drucker i Oscar Gatto.

Chcieliśmy zbudować jak najlepiej zróżnicowany skład na sezon 2019, by pokazywać się z dobrej strony na każdym wyścigu. Ostatecznie i tak nie zmieniło się wiele. W naszych barwach nie wystąpią już Michal Kolar, który skończył karierę, oraz Matteo Pelucchi i Aleksejs Saramotins. Nowe kontrakty podpisali za to Oscar Gatto, Jempy Drucker i Michael Schachmann, który wypełnił braki jeśli chodzi o niemiecki zaciąg. Wierzę, że w sezonie 2019 jesteśmy w stanie poprawić swoje wyniki, także w wielkich tourach

– powiedział menadżer zespołu Ralph Denk.

Skład BORA – hansgrohe na sezon 2019: Pascal Ackermann (Ger), Erik Baska (Svk), Cesare Benedetti (Ita), Sam Bennett (Irl), Maciej Bodnar (Pol), Emanuel Buchmann (Ger), Marcus Burghardt (Ger), Jempy Drucker (Lux), Davide Formolo (Ita), Oscar Gatto (Ita), Felix Großschartner (Aut), Peter Kennaugh (Gbr), Leopold König (Cze), Patrick Konrad (Aut), Rafał Majka (Pol), Jay McCarthy (Aus), Gregor Mühlberger (Aut), Daniel Oss (Ita), Christoph Pfingsten (Ger), Paweł Poljanski (Pol), Lukas Pöstlberger (Aut), Juraj Sagan (Svk), Peter Sagan (Svk), Maximilian Schachmann (Ger), Andreas Schillinger (Ger), Michael Schwarzmann (Ger), Rüdiger Selig (Ger).