Unipublic/ Luis Ángel Gómez

Zwycięstwem Alessandro De Marchiego (BMC) zakończył się wyścig Giro dell’Emilia. Podium uzupełnili Rigoberto Uran (EF Education First) oraz Dylan Teuns (BMC).

102. edycja włoskiego wyścigu liczyła prawie 210 kilometrów i rozgrywana była wokół Bolonii. Na początku na kolarzy czekały trzy podjazdy, a na rundach musieli pięciokrotnie pokonać finałowy podjazd San Luca (2,1 km długości; średnie nachylenie 9,3 %).

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Alberto Bettiol (BMC), Ben Swift (UAE), Robert Power (Michelton), Scott Davies (Dimension Data), Niklas Eg (Trek Segafredo), Umberto Orsini (Bardiani), Nicola Bagioli (Nippo) i Viesturs Luksevics (Amore & Vita). W pewnym momencie mieli oni nawet dziesięć minut przewagi nad spokojnie jadącym peletonem.

Na kolejnych podjazdach odjazd się uszczuplał i już na rundach w Bolonii na czele zostali Power, Davies, Orsini i Bagioli. Z dużej grupy na podjeździe św. Łukasza zaatakowali Alessandro de Marchi (BMC Racing Team) i Matej Mohoric (Bahrain – Merida). Dwójka szybko dojechała do czołówki.

Na trzecim od końca podjeździe samotnie uciekł de Marchi i Włoch dość szybko wypracował sobie przewagę. Za nim na zjeździe pognał oczywiście Mohorić oraz Alexandre Geniez (Ag2r La Mondiale).

De Marchi pięknie jechał i na ostatnią rundę wjechał z przewagą 45 sekund, a miał do pokonania tylko dziewięć kilometrów. Jak się okazało, Włoch zdołał utrzymać przewagę i wygrać dzisiejszy klasyk. Podium, po bardzo ładnej walce, uzupełnili Rigoberto Uran (EF Education First) oraz Dylan Teuns (BMC).

Wyniki:
1 22 10003094280 DE MARCHI Alessandro BMC BMC RACING TEAM 5:09:35
2 36 10004641836 URAN Rigoberto EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC +8
3 27 10007524756 TEUNS Dylan BMC BMC RACING TEAM +9
4 37 10008648037 WOODS Michael EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC +9
5 41 10006473722 PINOT Thibaut GFC GROUPAMA – FDJ +13
6 121 10006491708 BARDET Romain ALM AG2R LA MONDIALE +13
7 96 10008888921 ROGLIČ Primož TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO +13
8 6 10002837838 NIBALI Vincenzo TBM BAHRAIN – MERIDA +15
9 5 10002692540 POZZOVIVO Domenico TBM BAHRAIN – MERIDA +18
10 46 10006917494 REICHENBACH Sébastien GFC GROUPAMA – FDJ +21
11 12 10003401246 FUGLSANG Jakob AST ASTANA PRO TEAM +21
12 14 10008700880 VILLELLA Davide AST ASTANA PRO TEAM +32
13 73 10007834247 HAIG Jack MTS MITCHELTON – SCOTT +32
14 34 10009226401 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC +32
15 15 10006658426 CHERNETSKI Sergei AST ASTANA PRO TEAM +34
16 153 10009709175 CICCONE Giulio BRD BARDIANI CSF +38
17 105 10009575395 MOSCON Gianni SKY TEAM SKY +47
18 55 10050785746 POLANC Jan UAD UAE TEAM EMIRATES +58
19 17 10009763436 LOPEZ MORENO Miguel Angel AST ASTANA PRO TEAM +58
20 3 10008686332 MOHORIC Matej TBM BAHRAIN – MERIDA +1:04
21 142 10005839885 CATTANEO Mattia ANS ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC +1:07
22 113 10005982456 FELLINE Fabio TFS TREK – SEGAFREDO +1:14
23 101 10009584489 BERNAL GOMEZ Egan Arley SKY TEAM SKY +1:16
24 31 10051858507 CARTHY Hugh John EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC +1:23
25 24 10008672790 FRANKINY Kilian BMC BMC RACING TEAM +1:27
26 87 10008855171 KUDUS Merhawi DDD TEAM DIMENSION DATA +1:27
27 53 10008906301 PETILLI Simone UAD UAE TEAM EMIRATES +1:32
28 125 10006045508 GENIEZ Alexandre ALM AG2R LA MONDIALE +1:56
29 176 10002711940 SANTAROMITA Ivan NIP NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI +2:01
30 127 10008883362 PETERS Nans ALM AG2R LA MONDIALE +2:01
31 67 10006655901 SÜTTERLIN Jasha MOV MOVISTAR TEAM +2:05
32 167 10005658114 ZARDINI Edoardo WIL WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA +2:10
33 235 10010086970 RAVANELLI Simone BIC BIESSE CARRERA GAVARDO +2:54
34 106 10005894752 ROSA Diego SKY TEAM SKY +3:20
35 56 10009703620 RAVASI Edward UAD UAE TEAM EMIRATES +3:20
36 145 10016277792 SOSA CUERVO Ivan Ramiro ANS ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC +3:20
37 103 10007996824 HENAO GOMEZ Sebastian SKY TEAM SKY +3:20
38 64 10006587694 FERNANDEZ Ruben MOV MOVISTAR TEAM +3:20
39 84 10007240325 BERHANE Natnael DDD TEAM DIMENSION DATA +3:37
40 122 10003078722 CHEREL Mikael ALM AG2R LA MONDIALE +4:15
41 117 10005513119 MOLLEMA Bauke TFS TREK – SEGAFREDO +4:21
42 115 10004599602 STETINA Peter TFS TREK – SEGAFREDO +4:24
43 44 10011235109 GAUDU David GFC GROUPAMA – FDJ +4:37
44 157 10006878795 WACKERMANN Luca BRD BARDIANI CSF +4:45
45 1 10003105600 VISCONTI Giovanni TBM BAHRAIN – MERIDA +4:45
46 166 10008018850 VELASCO Simone WIL WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA +4:45
47 32 10003032949 CLARKE Simon EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC +5:00
48 93 10048456433 GESINK Robert TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO +5:25
49 164 10008653087 SCHÖNBERGER Sebastian WIL WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA +5:25
50 152 10009391503 CARBONI Giovanni BRD BARDIANI CSF +5:56
51 83 10003226141 JANSE VAN RENSBURGJacques Willem DDD TEAM DIMENSION DATA +6:05
52 171 10010085859 BAGIOLI Nicola NIP NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI +6:05
53 174 10014739940 BOU COMPANY Joan NIP NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI +6:11
54 137 10015135620 ZOCCARATO Samuele ITA ITALIA +7:52
55 223 10010970478 GAZZARA Michele SMV SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA +9:03
56 141 10008672891 FRAPPORTI Mattia ANS ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC +9:13
57 177 10009788189 TIZZA Marco NIP NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI +9:13
58 62 10007992174 BARBERO Carlos MOV MOVISTAR TEAM +9:13
59 112 10014404985 CONCI Nicola TFS TREK – SEGAFREDO +9:13
60 197 10003270904 ROVNY Ivan GAZ GAZPROM – RUSVELO +9:13
61 205 10007882242 NIV Guy ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY +9:13
62 61 10010209535 ARCAS Jorge MOV MOVISTAR TEAM +9:13
63 163 10013581394 RAGGIO Luca WIL WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA +9:37
64 144 10008912563 MASNADA Fausto ANS ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC +9:51
65 203 10043045045 DIAZ GALLEGO Jose Manuel ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY +9:51
66 146 10008198201 SPREAFICO Matteo ANS ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC +9:51
67 202 10014093979 BADILATTI Matteo ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY +9:51
68 35 10006467254 BROWN Nathan EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC +9:51
69 183 10007742503 GABBURO Davide AMO AMORE & VITA – PRODIR +10:24
70 192 10002652528 FIRSANOV Sergey GAZ GAZPROM – RUSVELO +11:18
71 82 10009350578 DAVIES Scott DDD TEAM DIMENSION DATA +11:35
72 181 10011643418 BERNARDINETTI Marco AMO AMORE & VITA – PRODIR +12:24
73 131 10015827855 ALEOTTI Giovanni ITA ITALIA +12:48
74 232 10009490523 DELCÓ Lorenzo BIC BIESSE CARRERA GAVARDO +15:33
75 184 10004610514 LUKSEVICS Viesturs AMO AMORE & VITA – PRODIR +17:51
76 222 10007855667 GAFFURINI Nicola SMV SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA +18:15
77 114 10008670871 EG Niklas TFS TREK – SEGAFREDO +18:23
DNF 2 10003272520 BOARO Manuele TBM BAHRAIN – MERIDA 0
DNF 4 10009392210 NIBALI Antonio TBM BAHRAIN – MERIDA 0
DNF 7 10001354748 PELLIZOTTI Franco TBM BAHRAIN – MERIDA 0
DNF 11 10003092765 CATALDO Dario AST ASTANA PRO TEAM 0
DNF 13 10006469375 HIRT Jan AST ASTANA PRO TEAM 0
DNF 16 10003205630 KANGERT Tanel AST ASTANA PRO TEAM 0
DNF 21 10008663090 BETTIOL Alberto BMC BMC RACING TEAM 0
DNF 23 10046246247 EVANS Alexander BMC BMC RACING TEAM 0
DNF 25 10004564337 CARUSO Damiano BMC BMC RACING TEAM 0
DNF 26 10006002967 ROSSKOPF Joseph BMC BMC RACING TEAM 0
DNF 33 10007491717 DOMBROWSKI Joseph Lloyd EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC 0
DNF 42 10002261700 BONNET William GFC GROUPAMA – FDJ 0
DNF 43 10003021128 LADAGNOUS Matthieu GFC GROUPAMA – FDJ 0
DNF 45 10003223919 ROUX Anthony GFC GROUPAMA – FDJ 0
DNF 47 10007996117 VINCENT Léo GFC GROUPAMA – FDJ 0
DNF 51 10003199970 BONO Matteo UAD UAE TEAM EMIRATES 0
DNF 52 10002817933 MORI Manuele UAD UAE TEAM EMIRATES 0
DNF 54 10004563327 SWIFT Ben UAD UAE TEAM EMIRATES 0
DNF 57 10008692594 RIABUSHENKO Aleksandr UAD UAE TEAM EMIRATES 0
DNF 63 10006916282 BETANCUR Carlos MOV MOVISTAR TEAM 0
DNF 65 10006836763 LANDA MEANA Mikel MOV MOVISTAR TEAM 0
DNF 66 10002910990 ROJAS José MOV MOVISTAR TEAM 0
DNF 71 10001449425 ALBASINI Michael MTS MITCHELTON – SCOTT 0
DNF 72 10009492139 POWER Robert MTS MITCHELTON – SCOTT 0
DNF 74 10003205327 KREUZIGER Roman MTS MITCHELTON – SCOTT 0
DNF 75 10009497593 HAMILTON Lucas MTS MITCHELTON – SCOTT 0
DNF 76 10007512026 VERONA Carlos MTS MITCHELTON – SCOTT 0
DNF 77 10053330194 YATES Simon Philip MTS MITCHELTON – SCOTT 0
DNF 81 10002302722 CUMMINGS Stephen DDD TEAM DIMENSION DATA 0
DNF 85 10009780513 O’CONNOR Ben DDD TEAM DIMENSION DATA 0
DNF 86 10009990374 DLAMINI Nicholas DDD TEAM DIMENSION DATA 0
DNF 91 10005467447 BATTAGLIN Enrico TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
DNF 92 10007096138 DE TIER Floris TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
DNF 94 10004443994 KRUIJSWIJK Steven TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
DNF 95 10007351974 OLIVIER Daan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
DNF 97 10009812542 TOLHOEK Antwan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
DNF 102 10007559213 ELISSONDE Kenny SKY TEAM SKY 0
DNF 104 10002630401 GOLAS Michal SKY TEAM SKY 0
DNF 107 10002733663 LOPEZ GARCIA David SKY TEAM SKY 0
DNF 111 10005818162 BRAMBILLA Gianluca TFS TREK – SEGAFREDO 0
DNF 116 10007807672 GRMAY Tsgabu GebremaryamTFS TREK – SEGAFREDO 0
DNF 123 10007723103 DOMONT Axel ALM AG2R LA MONDIALE 0
DNF 124 10008681278 LATOUR Pierre ALM AG2R LA MONDIALE 0
DNF 126 10002844710 MONTAGUTI Matteo ALM AG2R LA MONDIALE 0
DNF 132 10015389537 CAIATI Aldo ITA ITALIA 0
DNF 133 10003072557 CAPECCHI Eros ITA ITALIA 0
DNF 134 10015082268 ORLANDI Massimo ITA ITALIA 0
DNF 135 10007881737 ORRICO Davide ITA ITALIA 0
DNF 136 10054862372 SANTORO Antonio ITA ITALIA 0
DNF 143 10004501891 FRAPPORTI Marco ANS ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0
DNF 147 10009392412 VENDRAME Andrea ANS ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0
DNF 151 10014429843 SAVINI Daniel BRD BARDIANI CSF 0
DNF 154 10008688453 ORSINI Umberto BRD BARDIANI CSF 0
DNF 155 10009393523 ROTA Lorenzo BRD BARDIANI CSF 0
DNF 156 10007260331 SENNI Manuel BRD BARDIANI CSF 0
DNF 161 10010984020 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo WIL WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0
DNF 162 10006887687 KOSHEVOY Ilia WIL WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0
DNF 165 10014461670 RINALDI Nicholas WIL WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0
DNF 172 10006076628 HATSUYAMA Sho NIP NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0
DNF 173 10010165883 ZACCANTI Filippo NIP NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0
DNF 175 10003263325 PONZI Simone NIP NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0
DNF 182 10006688940 FICARA Pierpaolo AMO AMORE & VITA – PRODIR 0
DNF 185 10007224056 STÜSSI Colin Chris AMO AMORE & VITA – PRODIR 0
DNF 186 10007202535 TROSINO Mirko AMO AMORE & VITA – PRODIR 0
DNF 187 10013809144 YUSTRE RODRIGUEZ Kristian Javier AMO AMORE & VITA – PRODIR 0
DNF 191 10006795337 SHALUNOV Evgeny GAZ GAZPROM – RUSVELO 0
DNF 193 10002833087 KOZONTCHUK Dmitriy GAZ GAZPROM – RUSVELO 0
DNF 194 10010165378 KOBERNYAK Evgeny GAZ GAZPROM – RUSVELO 0
DNF 195 10002302015 LAGUTIN Sergey GAZ GAZPROM – RUSVELO 0
DNF 196 10009194772 KULIKOV Vladislav GAZ GAZPROM – RUSVELO 0
DNF 201 10022516007 ANDEMESKEL Awet ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0
DNF 204 10003085994 HERMANS Ben ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0
DNF 206 10007527988 RÄIM Mihkel ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0
DNF 207 10006467961 SBARAGLI Kristian ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 0
DNF 211 10010991902 CELANO Danilo CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0
DNF 212 10009393624 CUADROS MORATA Alvaro CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0
DNF 213 10005512210 MAS BONET Luis Guillermo CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0
DNF 215 10008693204 RODRIGUEZ MARTIN Cristian CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0
DNF 216 10074756971 SCHULTZ Nicholas Jack William CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0
DNF 217 10074757173 OIEN Justin Alexander CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0
DNF 221 10006704300 DRAPERI Matteo SMV SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0
DNF 224 10015513920 COLNAGHI Luca SMV SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0
DNF 225 10010970579 SALVIETTI Niccolo’ SMV SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0
DNF 226 10009787583 DI SANTE Antonio SMV SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0
DNF 231 10074375742 AMICI Alberto BIC BIESSE CARRERA GAVARDO 0
DNF 233 10014137833 LOGICA Enrico BIC BIESSE CARRERA GAVARDO 0
DNF 234 10014479454 PICCOT Michel BIC BIESSE CARRERA GAVARDO 0
DNF 236 10008950050 SALVADOR Enrico BIC BIESSE CARRERA GAVARDO 0
DNF 237 10009392513 ZANARDINI Andrea BIC BIESSE CARRERA GAVARDO 0
DNF 241 10009429996 DOBRE Vlad-Nicolae MST MSTINA FOCUS 0
DNF 242 10053731112 DIMA Emil MST MSTINA FOCUS 0
DNF 243 10006636194 MARCELLI Mattia MST MSTINA FOCUS 0
DNF 244 10009884987 RUSCETTA Andrea MST MSTINA FOCUS 0
DNF 245 10008854868 STACCHIOTTI Riccardo MST MSTINA FOCUS 0
DNF 246 10074912070 VULCAN Denis Marian MST MSTINA FOCUS 0