fot. Canyon-SRAM

Cytując jeden z klasyków polskiej piłki, “nadszedł dzień dzisiejszy”. Już o 12:10 na trasę wyścigu o mistrzostwo świata wyruszy elita Pań, w której naprawdę duże szanse na medal ma jedna z reprezentantek Polski. Czy będzie to nasz moment?

Jak wiadomo, kobiece kolarstwo wydaje się z roku na rok rosnąć. Razem z nim do przodu idzie także nasza reprezentacja, budowana przez zawodniczki z World Touru, jak i z krajowego podwórka. To wszystko daje niezwykle wybuchową mieszankę, która już dziś może zafundować nam prawdziwe fajerwerki.

Na początek zajmijmy się jednak trasą mistrzowskiego wyścigu. Panie będą miały do pokonania 156 km, w tym sztywny podjazd pod Gnadenwald oraz trzy rundy wokół wzgórza olimpijskiego. To w sumie daje prawie 2500 metrów przewyższenia, co w przypadku Elity Pań jest wartością wysoką.

Teraz czas przejść do tego, co nas najbardziej interesuje, czyli faworytek. Jedną z nich jest uwielbiana przez polską publiczność Katarzyna Niewiadoma, która w ostatnich tygodniach prezentuje wysoką, równą formę. Zgodnie z jej słowami wypowiedzianej podczas ekskluzywnej rozmowy z naszosie.pl, na podjazdach jej głównymi pomocniczkami będą Małgorzata Jasińska oraz Anna Plichta, które mają do samego końca zadbać o samopoczucie naszej liderki.

Niestety, jak wiadomo, konkurencja nie śpi. W szczególności mowa tu o Holenderkach, które mogą ponownie rozegrać swój własny wyścig. Po złoto z pewnością sięgnąć będą mogły co najmniej trzy z nich – Anna van der Breggen, Lucinda Brand oraz Annemiek van Vleuten.

Oprócz Oranje, bardzo niebezpieczne będą też pojedyncze zawodniczki z pozostałych reprezentacji. Oczy kibiców na pewno zwrócone będą na m.in. Elisę Longo Borghini (Włochy), Megan Guarnier (USA), Sharę Gillow (Australia), Ashleigh Moolman (RPA) czy Hannę Barnes (Wielka Brytania). Ze względu na trudną trasę nie można jednak wykluczać pewnej niespodzianki. Mimo to trudno wskazać, która z zawodniczek miałaby zaskoczyć.

Nam nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za nasze zawodniczki.

Mistrzostwa świata w Innsbrucku rozgrywane będą od 23 do 30 września 2018

Szczegółowy plan transmisji telewizyjnych można znaleźć > tutaj

Składy reprezentacji Polski dostępne są > tutaj i tutaj

Harmonogram mistrzostw dostępny jest > tutaj