Fot. Orica-Scott

Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała prolog i została pierwszą liderką Boels Ladies Tour. Eugenia Bujak zajęła dziesiąte miejsce.

Holenderski wyścig należący do Women’s World Tour rozpoczął się dzisiaj w Arnhem. Panie walczyły na trasie prologu, który liczył 3300 metrów.

Najlepszy czas wykręciła ubiegłoroczna triumfatorka wyścigu, Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) – 4’22”. Druga na mecie Anna van der Breggen (Boels – Dolmans) była gorsza o siedem sekund, a kolejną sekundę straciła Ellen van Dijk (Team Sunweb)

Dobrze pojechała reprezentująca Słowenię Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), która do zwyciężczyni straciła 13 sekund i wywalczyła 10. miejsce.

Wyniki prologu:

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1 VAN VLEUTEN Annemiek Mitchelton-Scott 4:22
2 VAN DER BREGGEN Anna Boels – Dolmans Cycling Team 0:07
3 VAN DIJK Ellen Team Sunweb 0:08
4 KIRCHMANN Leah Team Sunweb 0:09
5 BRENNAUER Lisa Wiggle High5 ,,
6 BRAND Lucinda Team Sunweb 0:10
7 KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing 0:11
8 PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
9 ROY Sarah Mitchelton-Scott 0:12
10 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana 0:13
11 KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
12 D’HOORE Jolien Mitchelton-Scott 0:14
13 KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling Women ,,
14 MACKAIJ Floortje Team Sunweb ,,
15 BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team ,,
16 SPRATT Amanda Mitchelton-Scott 0:15
17 ELVIN Gracie Mitchelton-Scott 0:17
18 MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling 0:18
19 LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 0:19
20 SIERRA Arlenis Astana Womens Team ,,
21 GUARNIER Megan Boels – Dolmans Cycling Team 0:20
22 CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing ,,
23 EDMONDSON Annette Wiggle High5 ,,
24 SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling Women 0:21
25 WORRACK Trixi Canyon SRAM Racing ,,
26 THOMAS Leah United States ,,
27 MATHIESEN Pernille Team Sunweb ,,
28 KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling 0:22
29 WILES Tayler United States ,,
30 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
31 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies 0:23
32 CURE Amy Wiggle High5 ,,
33 BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
34 BALSAMO Elisa Valcar PBM 0:24
35 DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
36 KNETEMANN Roxane Alé Cipollini ,,
37 MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team 0:25
38 WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott ,,
39 BECKER Charlotte Hitec Products ,,
40 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini 0:26
41 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM ,,
42 SCHMIDT Trine Team Virtu Cycling Women ,,
43 ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling ,,
44 WILLIAMS Lily United States 0:27
45 VAN GOGH Natalie Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:28
46 GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling Women ,,
47 CAVALLI Marta Valcar PBM ,,
48 ENSING Janneke Alé Cipollini ,,
49 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 0:29
50 KASTELIJN Yara WaowDeals Pro Cycling ,,
51 IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana ,,
52 FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
53 GAFINOVITZ Rotem WaowDeals Pro Cycling 0:30
54 PIRRONE Elena Astana Womens Team ,,
55 NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling Women ,,
56 HOSKING Chloe Alé Cipollini ,,
57 VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
58 BASTIANELLI Marta Alé Cipollini 0:31
59 BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
60 ADEGEEST Loes Netherlands ,,
61 ERIC Jelena Cylance Pro Cycling ,,
62 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana 0:32
63 BRAAM Danique Netherlands ,,
64 RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
65 SOEK Julia Team Sunweb 0:33
66 SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
67 BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
68 VAN ‘T GELOOF Marjolein Lotto Soudal Ladies ,,
69 DREVILLE Anabelle Lotto Soudal Ladies 0:34
70 THORSEN Thea Hitec Products ,,
71 MEIJER Rixt Netherlands ,,
72 KUIJPERS Evy Netherlands ,,
73 CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 ,,
74 DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:35
75 TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
76 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products ,,
77 BERTIZZOLO Sofia Astana Womens Team ,,
78 FRANZ Heidi United States 0:36
79 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
80 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
81 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
82 SANGUINETI Ilaria Valcar PBM 0:37
83 TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling ,,
84 PENTON Sara Team Virtu Cycling Women ,,
85 YONAMINE Eri Wiggle High5 0:38
86 ANDERSEN Susanne Hitec Products ,,
87 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:39
88 KESSLER Nina Hitec Products ,,
89 KOSTER Paulien Netherlands ,,
90 DE GAST Belle Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:40
91 OOSTERWOUD Wendy Netherlands ,,
92 BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling ,,
93 ZIGART Urska BTC City Ljubljana ,,
94 CLYNE Margot United States 0:41
95 MUCCIOLI Dalia Valcar PBM ,,
96 POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
97 BECKERS Isabelle Lotto Soudal Ladies ,,
98 SAIFUTDINOVA Natalya Astana Womens Team ,,
99 FRAPPORTI Simona Hitec Products 0:42
100 DE JONG Demi Lotto Soudal Ladies 0:44
101 SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling 0:47
102 PRADERA Jeidi Astana Womens Team 0:48
103 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies 0:52
104 COLE Janelle United States ,,
105 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana 0:53
106 TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 1:50