Ivan Sosa (Kolumbia) wygrał siódmy etap Tour de l’Avenir. Nowym liderem został Tadej Pogacar (Słowenia).

Siódmym etapem tak naprawdę rozpoczynało się “młodzieżowe Tour de France”. Po odcinkach dla sprinterów i harcowników przyszedł wreszcie czas dla górali. Pierwsze zapoznanie z podjazdami było bardzo krótkie. Do przejechania było tylko 35 kilometrów. Najpierw walka pod Cote de Montagny (8 km długości; średnie nachylenie 7 %), następnie zjazd i finałowa wspinaczka do Meribel (11,4 km długości; średnie nachylenie 6,9 %).

Już na pierwszym podjeździe mocne tempo dyktowane głównie przez Kolumbijczyków spowodowało, że w głównej grupie zostało około 50 kolarzy.

10 kilometrów przed szczytem stacji narciarskiej w Meribel z peletonu odpadł lider wyścigu, Alan Riou (Francja). Tak zwana “selekcja od tyłu” trwała w najlepsze przez następne kilometry, a na czele ciągle zmieniali się zawodnicy z Kolumbii.

4 kilometry przed metą na czele została czwórka faworytów: Ivan Sosa (Kolumbia), Tadej Pogacar (Słowenia), Marc Hirschi (Szwajcaria) i Brandon McNulty (USA). Tempo, które dyktował Sosa i krótkie ataki zmęczyły Szwajcara i tylko trójka została w walce o etapowy triumf.

O zwycięstwie na tym górskim etapie zadecydował…foto finisz. Cieszący się na linii mety McNulty po analizie wideo musiał uznać wyższość Kolumbijczyka Sosy. Trzeci był Tadej Pogacar (Słowenia), który został nowym liderem wyścigu.

Wyniki siódmego etapu:

1 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COLOMBIE COL les 35,4 km en 1h10’12” (moy. 30,256 km/h)
2 MCNULTY Brandon USA USA
3 POGACAR Tadej SLOVENIE SLO
4 BARCELO ARAGON Fernando ESPAGNE ESP 14”
5 OSORIO CARVAJAL Alejandro COLOMBIE COL 16”
6 VLASOV Aleksandr RUSSIE RUS ‘
7 CHAMPOUSSIN Clement FRANCE FRA ‘
8 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED 18”
9 DUNBAR Edward IRLANDE IRL ‘
10 RIES Michel LUXEMBOURG LUX ‘
11 MÄDER Gino SUISSE SUI 20”
12 ALMEIDA João PORTUGAL POR 26”
13 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA 37”
14 DONOVAN Mark GRANDE BRETAGNE GBR 58”
15 GALL Felix AUTRICHE AUT 01’07”
16 ARCHIBOLD Franklin CENTRE MONDIAL DU CYCLI PAN 01’09”
17 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA 01’10”
18 HIRSCHI Marc SUISSE SUI 01’15”
19 GREGAARD WILSLY Jonas DANEMARK DEN ‘
20 BJERG Mikkel DANEMARK DEN 01’21”
21 WELDU Hafetab CENTRE MONDIAL DU CYCLI ETH ‘
22 STANNARD Robert AUSTRALIE AUS ‘
23 VANHOUCKE Harm BELGIQUE BEL 01’23”
24 CHERKASOV Nikolai RUSSIE RUS ‘
25 MONACO Alessandro ITALIE ITA 01’25”
26 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER ‘
27 BANZER Gordian SUISSE SUI ‘
28 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR 01’28”
29 BRKIC Benjamin AUTRICHE AUT 01h11’50” 01’38”
30 ANTUNES Tiago PORTUGAL POR 01’58”
31 ABDERRAHIM Zahiri CENTRE MONDIAL DU CYCLI MAR 02’04”
32 VAN DEN DOOL Jens PAYS-BAS NED 02’08”
33 SLEEN Torjus NORVEGE NOR 02’10”
34 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo COLOMBIE COL 02’11”
35 LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESPAGNE ESP 02’20”
36 SCOTSON Callum AUSTRALIE AUS 02’30”
37 SUNDERLAND Dylan AUSTRALIE AUS 02’34”
38 VERSCHAEVE Viktor BELGIQUE BEL 02’55”
39 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL 02’59”
40 NEUHAUSER Marcel AUTRICHE AUT 03’00”
41 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA 03’03”
42 GENIETS Kévin LUXEMBOURG LUX ‘
43 STORK Florian ALLEMAGNE GER ‘
44 LEKNESSUND Andreas NORVEGE NOR 03’11”
45 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai ESPAGNE ESP 03’31”
46 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO 03’39”
47 VAN MOER Brent BELGIQUE BEL 03’43”
48 MUGISHA Samuel RWANDA RWA ‘
49 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COLOMBIE COL 03’46”
50 KANTER Max ALLEMAGNE GER 04’03”
51 TOUZE Damien FRANCE FRA ‘
52 NEKRASOV Denis RUSSIE RUS 04’07”
53 INKELAAR Kevin PAYS-BAS NED 04’13”
54 GAILLARD Marlon FRANCE FRA 04’17”
55 SALVADOR Marcelo PORTUGAL POR 04’22”
56 BARAC Antonio CENTRE MONDIAL DU CYCLI CRO 04’54”
57 HARTLEY Adam GRANDE BRETAGNE GBR 04’57”
58 WIRTGEN Luc LUXEMBOURG LUX 05’17”
59 BUSSARD Dimitri SUISSE SUI 05’37”
60 HONORÉ Mikkel Frølich DANEMARK DEN 05’42”
61 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN ‘
62 LEYDER Pit LUXEMBOURG LUX ‘
63 PEAK Barnabas CENTRE MONDIAL DU CYCLI HUN ‘
64 STITES Tyler USA USA ‘
65 BEARD Cameron USA USA ‘
66 DIDIER Clément AUVERGNE -0 RHONE-ALPES FRA 05’53”
67 GARRISON Ian USA USA 06’01”
68 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU 06’03”
69 RIOU Alan FRANCE FRA 06’11”
70 SCHINNAGEL Johannes ALLEMAGNE GER ‘
71 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT ‘
72 AFFINI Edoardo ITALIE ITA ‘
73 PEKALA Piotr POLOGNE POL 06’31”   
74 MACIEJUK Filip POLOGNE POL ‘   
75 MARTIN SANZ Gotzon ESPAGNE ESP ‘
76 ROCHAS Rémy AUVERGNE -0 RHONE-ALPES FRA 06’37”
77 STEWART Jake GRANDE BRETAGNE GBR ‘
78 WILLIAMS Stephen GRANDE BRETAGNE GBR 06’40”
79 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED 07’09”
80 VINGEGAARD Jonas DANEMARK DEN 07’14”
81 HARO Wilson EQUATEUR ECU 07’35”
82 COVI Alessandro ITALIE ITA ‘
83 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU ‘
84 MUÑOZ GIRALDO Daniel COLOMBIE COL 07’48”
85 KOCH Christian Maximilian ALLEMAGNE GER ‘
86 ARERUYA Joseph RWANDA RWA ‘
87 THIJSSEN Gerben BELGIQUE BEL 07’53”
88 KIERNER Florian AUTRICHE AUT ‘
89 CASTRILLO ZAPATER Jaime ESPAGNE ESP ‘
90 IDJOUADIENE Pierre FRANCE FRA ‘
91 KURIYANOV Stepan RUSSIE RUS ‘
92 VEREECKEN Thomas BELGIQUE BEL ‘
93 MERTENS Julian BELGIQUE BEL ‘
94 DOWNEY Mark IRLANDE IRL ‘
95 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS ‘
96 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS ‘
97 MARKOV Dmitrii RUSSIE RUS ‘
98 BURGER Sven PAYS-BAS NED ‘
99 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER ‘
100 RAMALHO André PORTUGAL POR ‘
101 CHAMPION Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
102 KLARIS Magnus Bak DANEMARK DEN ‘
103 TILLER Rasmus Fossum NORVEGE NOR ‘
104 SAJNOK Szymon POLOGNE POL ‘   
105 SAUGSTAD Lars NORVEGE NOR ‘
106 BRENANS Emile AUVERGNE -0 RHONE-ALPES FRA 08’09”
107 DENIS Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 08’13”
108 SCHUNK Conor USA USA 08’15”
109 OLIVEIRA Rui PORTUGAL POR 08’38”
110 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 08’39”
111 BOILEAU Léo AUVERGNE -0 RHONE-ALPES FRA 09’23”
112 MOSTOV Ezekiel USA USA ‘
113 O’MAHONY Darragh IRLANDE IRL 09’29”
114 FEELEY Daire IRLANDE IRL ‘
115 TRACZ Szymon POLOGNE POL 09’39”   
116 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO ‘
117 VINCENT Joris PAYS DE LA LOIRE FRA 09’43”
118 YAMAMOTO Masaki JAPON JPN 09’45”
119 POPOV Anton RUSSIE RUS 10’34”
120 BOGUSLAWSKI Marceli POLOGNE POL ‘   
121 JEANNIERE Emilien PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
122 DEBONS Antoine SUISSE SUI 10’40”
123 TEGGART Matthew IRLANDE IRL 10’46”
124 O’LOUGHLIN Michael IRLANDE IRL ‘
125 WATANABE Ayumu JAPON JPN 11’30”
126 MOBACH Jarno PAYS-BAS NED 11’47”
127 OLIVEIRA Ivo PORTUGAL POR ‘
128 BRICAUD Valentin PAYS DE LA LOIRE FRA 12’53”
129 GUILLOT Romain AUVERGNE -0 RHONE-ALPES FRA ‘
130 DAINESE Alberto ITALIE ITA 13’22”
131 GIBSON Matthew GRANDE BRETAGNE GBR 13’24”
132 CARDENAS VILLAVICENCIO Jordan A EQUATEUR ECU ‘
133 VILLAREAL David EQUATEUR ECU ‘
134 DUFOUR Florian AUVERGNE -0 RHONE-ALPES FRA 13’37”
135 OMAE Kakeru JAPON JPN 13’41”
136 PENKO Izidor SLOVENIE SLO 14’01”

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie:

1 POGACAR Tadej SLOVENIE SLO les 836,1 km en 18h52’56” (moy. 44,4 km/h)
2 MCNULTY Brandon USA USA 07”
3 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED 12”
4 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA 27”
5 VLASOV Aleksandr RUSSIE RUS 31”
6 DUNBAR Edward IRLANDE IRL ‘
7 GREGAARD WILSLY Jonas DANEMARK DEN 40”
8 BJERG Mikkel DANEMARK DEN 44”
9 MÄDER Gino SUISSE SUI 45”
10 CHAMPOUSSIN Clement FRANCE FRA 51”
11 ALMEIDA João PORTUGAL POR 57”
12 VANHOUCKE Harm BELGIQUE BEL 01’04”
13 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COLOMBIE COL 01’07”
14 RIES Michel LUXEMBOURG LUX ‘
15 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR 01’12”
16 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA 01’14”
17 ARCHIBOLD Franklin CENTRE MONDIAL DU CYCLISME PAN 01’19”
18 HIRSCHI Marc SUISSE SUI 01’21”
19 OSORIO CARVAJAL Alejandro COLOMBIE COL 01’23”
20 DONOVAN Mark GRANDE BRETAGNE GBR 01’26”
21 GALL Felix AUTRICHE AUT ‘
22 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER ‘
23 CHERKASOV Nikolai RUSSIE RUS 01’27”
24 STANNARD Robert AUSTRALIE AUS 01’30”
25 BARCELO ARAGON Fernando ESPAGNE ESP 01’32”
26 BANZER Gordian SUISSE SUI 01’50”
27 SLEEN Torjus NORVEGE NOR 01’54”
28 MONACO Alessandro ITALIE ITA ‘
29 VAN DEN DOOL Jens PAYS-BAS NED 01’55”
30 WELDU Hafetab CENTRE MONDIAL DU CYCLISME ETH 02’06”
31 BRKIC Benjamin AUTRICHE AUT 02’11”
32 ANTUNES Tiago PORTUGAL POR 02’43”
33 SCOTSON Callum AUSTRALIE AUS 02’44”
34 SUNDERLAND Dylan AUSTRALIE AUS 02’48”
35 ABDERRAHIM Zahiri CENTRE MONDIAL DU CYCLISME MAR 02’49”
36 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA 02’54”
37 LEKNESSUND Andreas NORVEGE NOR 03’18”
38 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo COLOMBIE COL 03’32”
39 GENIETS Kévin LUXEMBOURG LUX 03’38”
40 STORK Florian ALLEMAGNE GER 03’43”
41 TOUZE Damien FRANCE FRA 03’47”
42 NEUHAUSER Marcel AUTRICHE AUT 03’58”
43 RIOU Alan FRANCE FRA 04’05”
44 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO 04’13”
45 NEKRASOV Denis RUSSIE RUS 04’22”
46 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai ESPAGNE ESP 04’35”
47 KANTER Max ALLEMAGNE GER 04’38”
48 INKELAAR Kevin PAYS-BAS NED 04’39”
49 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COLOMBIE COL 04’53”
50 BARAC Antonio CENTRE MONDIAL DU CYCLISME CRO 05’04”
51 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN 05’05”
52 HONORÉ Mikkel Frølich DANEMARK DEN 05’10”
53 VAN MOER Brent BELGIQUE BEL 05’20”
54 LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESPAGNE ESP 05’38”
55 AFFINI Edoardo ITALIE ITA 05’49”
56 PEAK Barnabas CENTRE MONDIAL DU CYCLISME HUN 05’52”
57 WIRTGEN Luc LUXEMBOURG LUX ‘
58 BUSSARD Dimitri SUISSE SUI 06’02”
59 LEYDER Pit LUXEMBOURG LUX 06’12”
60 SCHINNAGEL Johannes ALLEMAGNE GER ‘
61 SALVADOR Marcelo PORTUGAL POR 06’15”
62 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT 06’44”
63 GARRISON Ian USA USA 06’47”
64 GAILLARD Marlon FRANCE FRA 06’51”
65 STEWART Jake GRANDE BRETAGNE GBR 07’05”
66 PEKALA Piotr POLOGNE POL 07’07”   
67 MACIEJUK Filip POLOGNE POL ‘
68 WILLIAMS Stephen GRANDE BRETAGNE GBR 07’08”
69 COVI Alessandro ITALIE ITA 07’20”
70 VINGEGAARD Jonas DANEMARK DEN 07’21”
71 MARTIN SANZ Gotzon ESPAGNE ESP 07’35”
72 BURGER Sven PAYS-BAS NED 07’40”
73 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED 07’49”
74 ROCHAS Rémy AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 07’51”
75 DOWNEY Mark IRLANDE IRL 07’56”
76 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU 07’59”
77 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS 08’07”
78 THIJSSEN Gerben BELGIQUE BEL 08’23”
79 BEARD Cameron USA USA 08’48”
80 KLARIS Magnus Bak DANEMARK DEN 08’55”
81 OLIVEIRA Rui PORTUGAL POR 09’04”
82 MUÑOZ GIRALDO Daniel COLOMBIE COL 09’09”
83 CASTRILLO ZAPATER Jaime ESPAGNE ESP 09’11”
84 KURIYANOV Stepan RUSSIE RUS 09’17”
85 HARO Wilson EQUATEUR ECU ‘
86 RAMALHO André PORTUGAL POR 09’30”
87 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU 09’32”
88 HARTLEY Adam GRANDE BRETAGNE GBR 09’55”
89 MERTENS Julian BELGIQUE BEL 10’05”
90 FEELEY Daire IRLANDE IRL 10’14”
91 TRACZ Szymon POLOGNE POL 10’15” 
92 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL ‘
93 CHAMPION Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 10’38”
94 O’LOUGHLIN Michael IRLANDE IRL 10’52”
95 JEANNIERE Emilien PAYS DE LA LOIRE FRA 11’23”
96 TEGGART Matthew IRLANDE IRL 11’33”
97 ARERUYA Joseph RWANDA RWA 11’37”
98 VERSCHAEVE Viktor BELGIQUE BEL 13’27”
99 MOSTOV Ezekiel USA USA 13’46”
100 STITES Tyler USA USA 14’54”
101 VEREECKEN Thomas BELGIQUE BEL 15’22”
102 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER 15’48”
103 SAJNOK Szymon POLOGNE POL 15’54” 
104 YAMAMOTO Masaki JAPON JPN 16’20”
105 OMAE Kakeru JAPON JPN 16’21”
106 PENKO Izidor SLOVENIE SLO 16’34”
107 DAINESE Alberto ITALIE ITA 16’51”
108 GIBSON Matthew GRANDE BRETAGNE GBR 17’32”
109 KIERNER Florian AUTRICHE AUT 17’49”
110 GUILLOT Romain AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 18’15”
111 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 18’22”
112 BOILEAU Léo AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 18’25”
113 IDJOUADIENE Pierre FRANCE FRA 18’39”
114 DEBONS Antoine SUISSE SUI 18’59”
115 DIDIER Clément AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 20’08”
116 OLIVEIRA Ivo PORTUGAL POR 20’58”
117 VILLAREAL David EQUATEUR ECU 23’38”
118 O’MAHONY Darragh IRLANDE IRL 23’40”
119 TILLER Rasmus Fossum NORVEGE NOR 23’56”
120 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO 24’42”
121 DENIS Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 25’17”
122 BRICAUD Valentin PAYS DE LA LOIRE FRA 25’34”
123 MARKOV Dmitrii RUSSIE RUS 26’26”
124 MOBACH Jarno PAYS-BAS NED 27’01”
125 DUFOUR Florian AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 27’09”
126 MUGISHA Samuel RWANDA RWA 27’20”
127 SCHUNK Conor USA USA 27’51”
128 SAUGSTAD Lars NORVEGE NOR 28’20”
129 BOGUSLAWSKI Marceli POLOGNE POL 30’11”   
130 WATANABE Ayumu JAPON JPN 31’30”
131 BRENANS Emile AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 32’36”
132 POPOV Anton RUSSIE RUS 33’25”
133 VINCENT Joris PAYS DE LA LOIRE FRA 41’44”
134 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 49’50”
135 CARDENAS VILLAVICENCIO Jordan Anto EQUATEUR ECU 54’50”
136 KOCH Christian Maximilian ALLEMAGNE GER 01h05’16”