Crescent Vargarda

Marianne Vos (WaowDeals Pro Cycling) po ładnym finiszu wygrała pierwszy etap Ladies Tour of Norway. Bardzo ładnie pojechała Małgorzata Jasińska (Movistar), która była szósta.

Kolejny wyścig kobiecego World Tour rozpoczął się w Rakkestad. Panie przez trzy dni rywalizacji miały do przejechania 410 kilometrów. Na pierwszy ogień poszła pagórkowata przeprawa o długości 128 kilometrów kończąca się w Mysen.

Wśród startujących mieliśmy polskie zawodniczki: Annę Plichtę (Boels – Dolmans), Katarzynę Niewiadomą (Canyon SRAM Racing) i Małgorzatę Jasińską (Movistar).

Od samego początku rywalizacji panie narzuciły bardzo mocne tempo co spowodowało, że zabranie się w odjazd było praktycznie niemożliwe. Swoich sił próbowała między innymi Anna Plichta, ale jej akcja została szybko zneutralizowana.

Na lotnych premiach sześć sekund zdobyła Marianne Vos (WaowDeals Pro Cycling), a pierwszą liderką klasyfikacji górskiej została nasz Katarzyna Niewiadoma, która wygrała jedyną dziś górską premię.

Ładną akcję zaprezentowała natomiast Karol-Ann Canuel (Boels – Dolmans). Kanadyjka pięknie zaatakowała i dość szybko nadrobiła dystans nad goniącą grupką. Jej ambitna jazda skończyła się niestety na …100 metrów przed metą!

Sprint na wymęczenie najlepiej rozegrała Marianne Vos (WaowDeals Pro Cycling), która została oczywiście pierwszą liderką wyścigu. Druga była Emilia Fahlin (Wiggle High5), a trzecia Coryn Rivera (Team Sunweb).

Wyniki pierwszego etapu:

1 VOS Marianne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 3:18:03
2 FAHLIN Emilia (SWE) WIGGLE HIGH5 0:00:00
3 RIVERA Coryn (USA) TEAM SUNWEB 0:00:00
4 ELVIN Gracie (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:00:00
5 HOSKING Chloe (AUS) ALE CIPOLLINI 0:00:00
6 JASINSKA Malgorzata (POL) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:00
7 BUURMAN Eva (NED) TREK – DROPS 0:00:00
8 MAJERUS Christine (LUX) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:00
9 CONSONNI Chiara (ITA) VALCAR PBM 0:00:00
10 BIANNIC Aude (FRA) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:00
11 LONGO BORGHINI Elisa (ITA) WIGGLE HIGH5 0:00:00
12 KIRCHMANN Leah (CAN) TEAM SUNWEB 0:00:00
13 SLIK Rozanne (NED) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:00:00
14 JACKSON Alison (CAN) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:00:00
15 BUJAK Eugenia (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:00:00
16 GARCIA CAÑELLAS Margarita Victo (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:00
17 RYAN Alexis (USA) CANYON // SRAM RACING 0:00:00
18 NIEWIADOMA Katarzyna (POL) CANYON // SRAM RACING 0:00:00
19 CANUEL Karol-Ann (CAN) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:00
20 VAN VLEUTEN Annemiek (NED) MITCHELTON SCOTT 0:00:00
21 KOREVAAR Jeanne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:00:00
22 PIRRONE Elena (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:00:00
23 PALADIN Soraya (ITA) ALE CIPOLLINI 0:00:00
24 GUARNIER Megan (USA) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:00
25 SPRATT Amanda (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:00:00
26 TENNIGLO Moniek (NED) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:00:00
27 LIPPERT Liane (GER) TEAM SUNWEB 0:00:00
28 BRAND Lucinda (NED) TEAM SUNWEB 0:00:00
29 MACKAIJ Floortje (NED) TEAM SUNWEB 0:00:00
30 NILSSON Hanna (SWE) BTC CITY LJUBLJANA 0:00:43
31 NOVOLODSKAYA Maria (RUS) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:00:47
32 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane (ESP) ALE CIPOLLINI 0:01:35
33 WINDER Ruth (USA) TEAM SUNWEB 0:02:07
34 DIDERIKSEN Amalie (DEN) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:02:24
35 ANDERSEN Susanne (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:02:24
36 MALLING SIGGAARD Christina (DEN) TEAM VIRTU CYCLING 0:02:24
37 ROWE Danielle (GBR) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:02:24
38 VAN DEN STEEN Kelly (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:02:24
39 KLEIN Lisa (GER) CANYON // SRAM RACING 0:02:24
40 KOPECKY Lotte (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:02:24
41 PARKINSON Abby-Mae (GBR) TREK – DROPS 0:02:24
42 BERTIZZOLO Sofia (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:02:24
43 BORGLI Stine (NOR) NORWAY 0:02:24
44 VIECELI Lara (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:02:24
45 CONFALONIERI Maria Giulia (ITA) VALCAR PBM 0:02:24
46 SWINKELS Karlijn (NED) ALE CIPOLLINI 0:02:24
47 CROMWELL Tiffany (AUS) CANYON // SRAM RACING 0:02:24
48 PENTON Sara (SWE) TEAM VIRTU CYCLING 0:02:24
49 RAGUSA Katia (ITA) BEPINK 0:02:24
50 MUSTONEN LICHAN Sara (SWE) SWEDEN 0:02:24
51 RIFFEL Christa (GER) CANYON // SRAM RACING 0:02:24
52 HAMMES Kathrin (GER) TREK – DROPS 0:02:24
53 RAVNDAL Birgitte (NOR) NORWAY 0:02:24
54 KOSTER Anouska (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:02:24
55 DREXEL CLOUTHIER Ingrid (MEX) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:02:24
56 IAKOVENKO Anastasiia (RUS) BTC CITY LJUBLJANA 0:02:24
57 GONZALEZ BLANCO Alicia (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:02:24
58 BATAGELJ Polona (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:02:24
59 RICHIOUD Greta (FRA) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:02:24
60 OYARBIDE JIMENEZ Lourdes (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:02:24
61 PERSICO Silvia (ITA) VALCAR PBM 0:02:24
62 WILD Kirsten (NED) WIGGLE HIGH5 0:02:24
63 PITEL Edwige (FRA) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:02:24
64 MARKUS Riejanne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:02:24
65 PINTAR Urska (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:02:24
66 SANGUINETI Ilaria (ITA) VALCAR PBM 0:02:24
67 PAYTON Hannah (GBR) TREK – DROPS 0:02:24
68 MANLY Alexandra (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:02:24
69 AALERUD Katrine (NOR) TEAM VIRTU CYCLING 0:02:24
70 KITCHEN Lauren (AUS) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:02:24
71 ESPINOLA Agua Marina (PAR) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:02:24
72 CHAPMAN Brodie (AUS) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:02:24
73 WORRACK Trixi (GER) CANYON // SRAM RACING 0:02:24
74 MUCCIOLI Dalia (ITA) VALCAR PBM 0:02:24
75 HEINE Vita (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:02:24
76 PALADIN Asja (ITA) VALCAR PBM 0:02:24
77 NEYLAN Rachel (AUS) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:02:24
78 OLSSON Sara (SWE) SWEDEN 0:02:24
79 LORVIK Ingrid (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:02:24
80 GUDERZO Tatiana (ITA) BEPINK 0:02:24
81 CHRISTIAN Anna (GBR) TREK – DROPS 0:02:24
82 SCHNEIDER Skylar (USA) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:02:44
83 TREVISI Anna (ITA) ALE CIPOLLINI 0:02:44
84 KRÖGER Mieke (GER) TEAM VIRTU CYCLING 0:06:34
85 VAN DE VELDE Julie (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:07:57
86 STEIGENGA Nicole (NED) BEPINK 0:07:57
87 NESSMAR Alexandra (SWE) SWEDEN 0:07:57
88 GROSSETETE Maëlle (FRA) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:07:57
89 HANSEN Louise Norman (DEN) TEAM VIRTU CYCLING 0:07:57
90 DREVILLE Anabelle (FRA) LOTTO SOUDAL LADIES 0:07:57
91 LETH Julie (DEN) WIGGLE HIGH5 0:07:57
92 MOE Ingrid (NOR) NORWAY 0:07:57
93 MALSEED Shannon (AUS) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:07:57
94 VALSECCHI Silvia (ITA) BEPINK 0:07:57
95 EDMONDSON Annette (AUS) WIGGLE HIGH5 0:07:57
96 KNETEMANN Roxane (NED) ALE CIPOLLINI 0:07:57
97 ROOIJAKKERS Paulien (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:07:57
98 ALLEN Jessica (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:08:04
99 KENNEDY Lucy (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:08:04
100 KASENOVA Karina (RUS) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:10:42
101 GARNER Grace (GBR) WIGGLE HIGH5 0:13:02
102 VAN TWISK Abigail (GBR) TREK – DROPS 0:13:02
103 THORSEN Thea (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:13:02
104 GÅSKJENN Ingvild (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:13:02
105 PLICHTA Anna (POL) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:13:02
106 JOHANSEN Hedda Wallstrøm (NOR) NORWAY 0:16:02
107 CAMPBELL Teniel (TTO) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:16:02
108 PATTARO Francesca (ITA) BEPINK 0:16:02
109 ALZINI Martina (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:16:02
110 OLSEN Caroline Thorvik (NOR) NORWAY 0:16:02
111 LUNDMARK Clara (SWE) SWEDEN 0:16:02
112 SCANDOLARA Valentina (ITA) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:16:02
DNF BOOGAARD Maaike (NED) BTC CITY LJUBLJANA
DNF GULLIKSEN Line Marie (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT
DNF MOBERG Emilie (NOR) TEAM VIRTU CYCLING
DNF SPEROTTO Maria Vittoria (ITA) BEPINK
DNF OSHURKOVA Elizaveta (RUS) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM
DNF BIRKENES Karina (NOR) NORWAY
DNF FRANTZICH Matilda (SWE) SWEDEN
DNF KNUTSSON Frida (SWE) SWEDEN
DNS BRUDERER COFIÑO Nicolle (GUA) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 VOS Marianne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 3:17:47
2 RIVERA Coryn (USA) TEAM SUNWEB 0:00:09
3 FAHLIN Emilia (SWE) WIGGLE HIGH5 0:00:10
4 MAJERUS Christine (LUX) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:13
5 ELVIN Gracie (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:00:16
6 HOSKING Chloe (AUS) ALE CIPOLLINI 0:00:16
7 JASINSKA Malgorzata (POL) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:16
8 BUURMAN Eva (NED) TREK – DROPS 0:00:16
9 CONSONNI Chiara (ITA) VALCAR PBM 0:00:16
10 BIANNIC Aude (FRA) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:16
11 LONGO BORGHINI Elisa (ITA) WIGGLE HIGH5 0:00:16
12 KIRCHMANN Leah (CAN) TEAM SUNWEB 0:00:16
13 SLIK Rozanne (NED) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:00:16
14 JACKSON Alison (CAN) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:00:16
15 BUJAK Eugenia (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:00:16
16 GARCIA CAÑELLAS Margarita Victo (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:00:16
17 RYAN Alexis (USA) CANYON // SRAM RACING 0:00:16
18 NIEWIADOMA Katarzyna (POL) CANYON // SRAM RACING 0:00:16
19 CANUEL Karol-Ann (CAN) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:16
20 VAN VLEUTEN Annemiek (NED) MITCHELTON SCOTT 0:00:16
21 KOREVAAR Jeanne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:00:16
22 PIRRONE Elena (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:00:16
23 PALADIN Soraya (ITA) ALE CIPOLLINI 0:00:16
24 GUARNIER Megan (USA) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:00:16
25 SPRATT Amanda (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:00:16
26 TENNIGLO Moniek (NED) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:00:16
27 LIPPERT Liane (GER) TEAM SUNWEB 0:00:16
28 BRAND Lucinda (NED) TEAM SUNWEB 0:00:16
29 MACKAIJ Floortje (NED) TEAM SUNWEB 0:00:16
30 NILSSON Hanna (SWE) BTC CITY LJUBLJANA 0:00:59
31 NOVOLODSKAYA Maria (RUS) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:01:03
32 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane (ESP) ALE CIPOLLINI 0:01:51
33 WINDER Ruth (USA) TEAM SUNWEB 0:02:23
34 DIDERIKSEN Amalie (DEN) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:02:40
35 ANDERSEN Susanne (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:02:40
36 MALLING SIGGAARD Christina (DEN) TEAM VIRTU CYCLING 0:02:40
37 ROWE Danielle (GBR) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:02:40
38 VAN DEN STEEN Kelly (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:02:40
39 KLEIN Lisa (GER) CANYON // SRAM RACING 0:02:40
40 KOPECKY Lotte (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:02:40
41 PARKINSON Abby-Mae (GBR) TREK – DROPS 0:02:40
42 BERTIZZOLO Sofia (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:02:40
43 BORGLI Stine (NOR) NORWAY 0:02:40
44 VIECELI Lara (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:02:40
45 CONFALONIERI Maria Giulia (ITA) VALCAR PBM 0:02:40
46 SWINKELS Karlijn (NED) ALE CIPOLLINI 0:02:40
47 CROMWELL Tiffany (AUS) CANYON // SRAM RACING 0:02:40
48 PENTON Sara (SWE) TEAM VIRTU CYCLING 0:02:40
49 RAGUSA Katia (ITA) BEPINK 0:02:40
50 MUSTONEN LICHAN Sara (SWE) SWEDEN 0:02:40
51 RIFFEL Christa (GER) CANYON // SRAM RACING 0:02:40
52 HAMMES Kathrin (GER) TREK – DROPS 0:02:40
53 RAVNDAL Birgitte (NOR) NORWAY 0:02:40
54 KOSTER Anouska (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:02:40
55 DREXEL CLOUTHIER Ingrid (MEX) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:02:40
56 IAKOVENKO Anastasiia (RUS) BTC CITY LJUBLJANA 0:02:40
57 GONZALEZ BLANCO Alicia (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:02:40
58 BATAGELJ Polona (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:02:40
59 RICHIOUD Greta (FRA) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:02:40
60 OYARBIDE JIMENEZ Lourdes (ESP) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:02:40
61 PERSICO Silvia (ITA) VALCAR PBM 0:02:40
62 WILD Kirsten (NED) WIGGLE HIGH5 0:02:40
63 PITEL Edwige (FRA) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:02:40
64 MARKUS Riejanne (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:02:40
65 PINTAR Urska (SLO) BTC CITY LJUBLJANA 0:02:40
66 SANGUINETI Ilaria (ITA) VALCAR PBM 0:02:40
67 PAYTON Hannah (GBR) TREK – DROPS 0:02:40
68 MANLY Alexandra (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:02:40
69 AALERUD Katrine (NOR) TEAM VIRTU CYCLING 0:02:40
70 KITCHEN Lauren (AUS) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:02:40
71 ESPINOLA Agua Marina (PAR) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:02:40
72 CHAPMAN Brodie (AUS) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:02:40
73 WORRACK Trixi (GER) CANYON // SRAM RACING 0:02:40
74 MUCCIOLI Dalia (ITA) VALCAR PBM 0:02:40
75 HEINE Vita (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:02:40
76 PALADIN Asja (ITA) VALCAR PBM 0:02:40
77 NEYLAN Rachel (AUS) MOVISTAR TEAM WOMEN 0:02:40
78 OLSSON Sara (SWE) SWEDEN 0:02:40
79 LORVIK Ingrid (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:02:40
80 GUDERZO Tatiana (ITA) BEPINK 0:02:40
81 CHRISTIAN Anna (GBR) TREK – DROPS 0:02:40
82 SCHNEIDER Skylar (USA) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:03:00
83 TREVISI Anna (ITA) ALE CIPOLLINI 0:03:00
84 KRÖGER Mieke (GER) TEAM VIRTU CYCLING 0:06:50
85 VAN DE VELDE Julie (BEL) LOTTO SOUDAL LADIES 0:08:13
86 STEIGENGA Nicole (NED) BEPINK 0:08:13
87 NESSMAR Alexandra (SWE) SWEDEN 0:08:13
88 GROSSETETE Maëlle (FRA) FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE 0:08:13
89 HANSEN Louise Norman (DEN) TEAM VIRTU CYCLING 0:08:13
90 DREVILLE Anabelle (FRA) LOTTO SOUDAL LADIES 0:08:13
91 LETH Julie (DEN) WIGGLE HIGH5 0:08:13
92 MOE Ingrid (NOR) NORWAY 0:08:13
93 MALSEED Shannon (AUS) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:08:13
94 VALSECCHI Silvia (ITA) BEPINK 0:08:13
95 EDMONDSON Annette (AUS) WIGGLE HIGH5 0:08:13
96 KNETEMANN Roxane (NED) ALE CIPOLLINI 0:08:13
97 ROOIJAKKERS Paulien (NED) WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 0:08:13
98 ALLEN Jessica (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:08:20
99 KENNEDY Lucy (AUS) MITCHELTON SCOTT 0:08:20
100 KASENOVA Karina (RUS) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:10:58
101 GARNER Grace (GBR) WIGGLE HIGH5 0:13:18
102 VAN TWISK Abigail (GBR) TREK – DROPS 0:13:18
103 THORSEN Thea (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:13:18
104 GÅSKJENN Ingvild (NOR) HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT 0:13:18
105 PLICHTA Anna (POL) BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 0:13:18
106 JOHANSEN Hedda Wallstrøm (NOR) NORWAY 0:16:18
107 CAMPBELL Teniel (TTO) COGEAS – METTLER PRO CYCLING TEAM 0:16:18
108 PATTARO Francesca (ITA) BEPINK 0:16:18
109 ALZINI Martina (ITA) ASTANA WOMEN’S TEAM 0:16:18
110 OLSEN Caroline Thorvik (NOR) NORWAY 0:16:18
111 LUNDMARK Clara (SWE) SWEDEN 0:16:18
112 SCANDOLARA Valentina (ITA) TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK 0:16:18