Tour de Suisse

Niemiecka ekipa w hiszpańskiej Vuelcie będzie starała się zebrać jak najwięcej etapowych skalpów.

Tom Dumoulin dwukrotnie stawał na podium wielkich tourów w tym roku, ale oczywiście “Motyl z Maastricht” nie pojawi się na starcie Vuelta a Espana. Będzie za to Wilco Kelderman, który jednak ma za sobą bardzo pechowy sezon i raczej nie skupi się na walce o klasyfikację generalną.

Kelderman złamał obojczyk na trasie Tirreno – Adriatico i musiał odpuścić start w Giro d’Italia. Po rekonwalescencji dobrze spisywał się w Tour de Suisse, gdzie zajął piąte miejsce. Niestety na mistrzostwach Holandii po raz kolejny uszkodził ten sam obojczyk i mógł zapomnieć o Tour de France. Na szczęście po kontuzji nie ma śladu i Wilco powalczy na hiszpańskich szosach.

Trener Aike Visbeek przybliża taktykę drużyny na trzeci z wielkich tourów:

To prawie cud, że Wilco zdołał się wykurować na Vueltę. Nie wiemy jak jego organizm zareaguje na takie obciążenie, więc będziemy patrzeć z dnia na dzień jakie cele mu postawimy. 

Będziemy starali się przede wszystkim, aby Phil Bauhaus miał jak najwięcej szans na walkę o etapowy triumf w sprinterskich pojedynkach. Jestem także ciekaw jak spiszą się nasi debiutanci, czyli Michael Storer, Jai Hindley i Martijn Tusveld.

Skład Team Sunweb na Vuelta a Espana 2018:

Phil Bauhaus, Simon Geschke, Jai Hindley, Johannes Fröhlinger, Wilco Kelderman, Michael Storer, Mike Teunissen i Martijn Tusveld.