fot. LottoNL-Jumbo

Zwycięstwem Seppa Kussa (LottoNL – Jumbo) zakończył się drugi etap Tour of Utah. Amerykanin został też nowym liderem wyścigu.

Drugi etap ze startu wspólnego amerykańskiego wyścigu zaczynał się i kończył w Payson City. Kolarze mieli do pokonania 138 kilometrów, a w drugiej połowie etapu na zawodników czekał podjazd pod Mount Nebo (17,3 km; 5,7%).

Po bardzo szybkim początku rywalizacji, od peletonu oderwało się sześciu zawodników. Byli to Evan Huffman (Rally Cycling), Sam Bassetti (Elevate), Edward Anderson (Axeon Hagens), Griffin Easter (303), Cormac Mcgeough (Jelly Belly) oraz Michael Hernandez (Aevolo). Ich przewaga po przejechaniu około 60 kilometrów wynosiła 4 minuty i 30 sekund, a z tyłu wszystko kontrolowali kolarze BMC.

Zgodnie z przewidywaniami, na podjeździe pod Mount Nebo działo się wiele. Do przodu ruszali bowiem praktycznie wszyscy główni faworyci z Michaelem Woodsem, Joe Dombrowskim (EF Education First) i Seppem Kussem (LottoNL – Jumbo) na czele. Oczywiście podczas wspinaczki ucieczka została doścignięta.

Około 43 kilometry przed metą doszło do bardzo ważnego ataku z peletonu. Kiedy na czele utrzymywał się Kuss, za którym jechał Dombrowski, z grupy zasadniczej odjechało 10 silnych kolarzy. Byli to Tejay van Garderen (BMC), Neilson Powless (LottoNL – Jumbo), Gavin Mannion (Unitedhealthcare), Hugh Carthy, Michael Woods (EF Education First), Jack Haig (Mitchelton – Scott), Brent Bookwalter (BMC), Peter Stetina (Trek – Segafredo), Ben Hermans (Israel Cycling Academy) i Kyle Murphy (Rally Cycling). Ta akcja szybko narobiła też sporo zamieszania w samej grupie, która szybko straciła około minutę. Tym samym wydawało się, że dziś może nie dojść do sprintu z peletonu.

Na szczycie sytuacja wydawała się być całkiem klarowna. Na czele wciąż utrzymywał się samotny Kuss, za którym około minutę jechali Dombrowski, Carthy, Murphy i Luis Villalobos (Aevolo). Kolejną minutę do lidera tracili za to van Garderen, Woods, Haig, Hermans i Keegan Swirbul (Jelly Belly). Peleton tracił za to 9 minut, lecz pomiędzy nim a pościgiem “wisiało” jeszcze kilku zawodników.

Ostatecznie, po długim zjeździe, Kuss zdołał dojechać samotnie do mety, wygrywając etap i przejmując koszulkę lidera. Za nim na metę wpadła dwunastoosobowa grupka liderów, a etapowe podium uzupełnili Neilson Powless (LottoNL – Jumbo) i Kyle Murphy (Rally Cycling).

Wyniki drugiego etapu:

1 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo 3:25:58
2 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo 0:00:29
3 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
4 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo 0:00:32
5 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
6 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
7 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
8 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
9 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
10 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
11 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
12 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
13 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
14 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon 0:01:27
15 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:01:49
16 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
17 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
18 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
19 Alex Hoehn (USA) Aevolo 0:03:34
20 Freddy Ovett (Aus) BMC Racing Team
21 Angus Lyons (Aus) Mobius Bridgelane
22 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS
24 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
25 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
26 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare Pro Cycling
27 Ed Anderson (USA) Hagens Berman Axeon
28 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
29 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
30 Jack Burke (Can) Jelly Belly p/b Maxxis
31 Nickolas Zukowsky (Can) Silber Pro Cycling
32 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
33 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon 0:09:58
35 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project 0:10:13
36 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
37 Cullen Easter (USA) 303 Project
38 Peter Livingstone (Aus) Mobius Bridgelane
39 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
40 Gage Hecht (USA) Aevolo 0:12:04
41 Nicolas Masbourian (Can) Silber Pro Cycling
42 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
43 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
44 Flavio De Luna (Mex) 303 Project
45 Bernat Font Mas (Spa) 303 Project
46 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
47 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo 0:13:03
48 Edwin Avila (Col) Israel Cycling Academy
49 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
50 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon
51 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
53 Lionel Mawditt (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:16:27
54 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
55 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
56 Connor Brown (USA) Mobius Bridgelane
57 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
58 Adam Roberge (Can) Silber Pro Cycling
59 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
60 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
61 Russell Finsterwald (USA) Mobius Bridgelane
62 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon 0:20:02
63 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
64 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
65 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
66 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
67 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
68 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
69 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon
70 Lance Haidet (USA) Aevolo
71 Michael Hernandez (USA) Aevolo
72 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
73 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
74 Tony Baca (Mex) 303 Project
75 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon
76 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
77 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
78 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling
79 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
80 Jan Maas (Ned) LottoNL-Jumbo
81 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
82 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS
83 Danick Vandale (Can) Silber Pro Cycling
84 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
85 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
86 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
87 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
88 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
89 Laurent Gervais (Can) Aevolo
90 Jordan Cheyne (Can) Elevate-KHS
91 Tyler Magner (USA) Rally Cycling
92 Charles Etienne Chretien (Can) Silber Pro Cycling
93 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
94 Emile Jean (Can) Silber Pro Cycling
95 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
96 Pier-André Côté (Can) Silber Pro Cycling
97 Danny Pate (USA) Rally Cycling
98 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
99 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
100 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
101 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
102 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott
103 Samuel Bassetti (USA) Elevate-KHS
104 Morgan Schmitt (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
105 Benjamin Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
106 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
107 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
108 Cormac McGeough (Irl) Jelly Belly p/b Maxxis
109 Jesse Coyle (Aus) Mobius Bridgelane 0:20:15
110 George Simpson (USA) Elevate-KHS 0:20:02
DSQ Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo 7:49:37
2 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo 0:00:21
3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:25
4 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:00:37
5 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:38
6 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
7 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
8 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:39
9 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:00:40
10 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
11 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:42
12 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo 0:00:50
13 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:52
14 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon 0:01:43
15 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:01:46
16 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:53
17 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:01:59
18 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:02:00
19 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:03:37
20 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:38
21 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:41
22 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo 0:03:45
23 Nickolas Zukowsky (Can) Silber Pro Cycling 0:03:48
24 Alex Hoehn (USA) Aevolo 0:03:49
25 Angus Lyons (Aus) Mobius Bridgelane 0:03:50
26 Jack Burke (Can) Jelly Belly p/b Maxxis 0:03:52
27 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS 0:03:53
28 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:03:54
29 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:03:55
30 Ed Anderson (USA) Hagens Berman Axeon 0:03:58
31 Griffin Easter (USA) 303 Project 0:05:08
32 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon 0:10:10
33 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 0:10:27
34 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project 0:10:40
35 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling 0:10:44
36 Peter Livingstone (Aus) Mobius Bridgelane 0:10:49
37 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo
38 Cullen Easter (USA) 303 Project 0:10:54
39 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 0:12:14
40 Gage Hecht (USA) Aevolo 0:12:17
41 Nicolas Masbourian (Can) Silber Pro Cycling 0:12:18
42 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott 0:12:21
43 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:12:28
44 Flavio De Luna (Mex) 303 Project 0:12:35
45 Bernat Font Mas (Spa) 303 Project 0:12:38
46 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo 0:13:07
47 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:13:40
48 Edwin Avila (Col) Israel Cycling Academy 0:13:42
49 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:16:35
50 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott 0:16:46
51 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:16:47
52 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:16:55
53 Connor Brown (USA) Mobius Bridgelane 0:16:59
54 Russell Finsterwald (USA) Mobius Bridgelane 0:17:09
55 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:17:17
56 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:19:54
57 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo 0:20:08
58 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:20:10
59 Jan Maas (Ned) LottoNL-Jumbo 0:20:12
60 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling 0:20:15
61 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:20:16
62 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
63 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:20:19
64 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
65 Freddy Ovett (Aus) BMC Racing Team
66 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo 0:20:22
67 Jordan Cheyne (Can) Elevate-KHS
68 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo 0:20:24
69 Charles Etienne Chretien (Can) Silber Pro Cycling 0:20:25
70 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:20:26
71 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:20:27
72 Samuel Bassetti (USA) Elevate-KHS
73 Danick Vandale (Can) Silber Pro Cycling 0:20:29
74 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon
75 Tony Baca (Mex) 303 Project 0:20:31
76 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
77 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:20:32
78 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon 0:20:33
79 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:20:41
80 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:20:43
81 George Simpson (USA) Elevate-KHS 0:21:38
82 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:21:40
83 Benjamin Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:22:23
84 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
85 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy 0:22:24
86 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:22:26
87 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott 0:22:57
88 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon 0:29:34
89 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:30:02
90 Lionel Mawditt (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis 0:31:35
91 Fernando Islas Lopez (Mex) Aevolo 0:32:02
92 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy 0:36:33
93 Pier-André Côté (Can) Silber Pro Cycling 0:36:34
94 Emile Jean (Can) Silber Pro Cycling 0:36:37
95 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
96 Cormac McGeough (Irl) Jelly Belly p/b Maxxis
97 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 0:36:45
98 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:36:47
99 Michael Hernandez (USA) Aevolo 0:36:49
100 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:36:50
101 Lance Haidet (USA) Aevolo 0:37:00
102 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS 0:37:11
103 Adam Roberge (Can) Silber Pro Cycling 0:37:49
104 Morgan Schmitt (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:41:39
105 Tyler Magner (USA) Rally Cycling
106 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:41:41
107 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon 0:41:42
108 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:41:44
109 Laurent Gervais (Can) Aevolo 0:41:51
110 Jesse Coyle (Aus) Mobius Bridgelane 0:41:54