fot. http://www.sportfair.it

Zwycięzca Tour de France 1997 Jan Urlich został aresztowany przez policję na Majorce. Niemiec miał próbować wtargnąć siłą na imprezę sąsiada i stwarzać zagrożenie.  

Jan Ulrich mieszka od kilku lat na Majorce. Jego sąsiadem jest niemiecki aktor i reżyser filmowy Til Schweiger. Według „La Gazzetto dello Sport” były kolarz miał próbować dostać się przez płot (ponieważ nie dostał zaproszenia) na imprezę zorganizowaną przez Schweigera z okazji premiery nowego filmu.

Spędziłem na komisariacie pięć godzin. Mogę potwierdzić, że miał miejsce incydent z moim sąsiadem Janem. Nie tak wyobrażałem sobie moje wakacje

– powiedział niemieckiemu tabloidowi „Bild” Schweiger.

Według relacji świadka Ulrich miał zakaz wstępu na posesję reżysera z powodu „dziwnego” zachowania. W najbliższą sobotę 11 sierpnia przesłucha go policja.

To nie pierwszy konflikt z prawem Jana Ulricha. W 2002 roku, gdy ścigał się w drużynie Telekom, prowadził samochód pod wpływem alkoholu, za co stracił prawo jazdy. Kilka dni później w jego organizmie wykryto amfetaminę. Z kolei w 2014 roku w Szwajcarii ponownie prowadził na tzw. podwójnym gazie i został ukarany 10 tysiącami franków szwajcarskich oraz otrzymał wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Oprócz zwycięstwa w Tourze, triumfował również w hiszpańskiej Vuelcie. Zakończył karierę po „Operacji Puerto”, a później przyznał się do stosowania dopingu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments