Foto: Danny Demuynck / Gent-Wevelgem

Na stażu w ekipie Quick – Step Floors pojawią się Mikkel Frølich Honoré i Barnabás Peák.

W ubiegłym roku na stażu w belgijskiej drużynie był Przemysław Kasperkiewicz (aktualnie Delko Marseille Provence KTM). Tym razem Patrick Lefevere postanowił sprawdzić u siebie kolarzy z Danii i Węgier.

Mikkel Frølich Honoré (Team Waoo) to 21. letni Duńczyk, który od trzech lat mieszka już w Belgii. Ma już na swoim koncie zwycięstwo w Circuit de Wallonie, a także solidne wyniki w Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen, Liège-Bastogne-Liège czy Piccolo Giro di Lombardia.

Młody Duńczyk nie może się doczekać stażu u Patricka Lefevere:

Za mną ciężki okres przez kontuzję, ale wiadomość o dołączeniu do Quick – Step Floors była dla mnie fantastyczną sprawą. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł być częścią tak fajnego projektu. Chcę pokazać, że dana mi szansa nie była na wyrost.

19. letni Węgier Barnabás Peák  (World Cycling Center) to specjalista przede wszystkim w indywidualnej jeździe na czas. W mistrzostwach kraju zdobył złoty medal w tej specjalności i wyprzedził srebrnego medalistę o ponad dwie minuty (elita ścigała się razem z orlikami). Świetnie spisał się także w hiszpańskiej etapówce Vuelta a Bidasoa, gdzie triumfował na jednym z etapów, a w generalce był trzeci.

Odkąd zacząłem jeździć na rowerze marzyłem, aby być częścią ekipy World Tour. Teraz przychodzę na staż do najlepszej drużyny na świecie. To dla mnie wielka nobilitacja, ale także spory stres. Już nie mogę się doczekać kiedy po raz pierwszy będę mógł założyć koszulkę Quick – Step Floors

– powiedział podekscytowany młody Węgier.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments