fot. ASO/Pauline Ballet

Już za 2 dni oficjalnie rozpocznie się kolarskie okno transferowe. Z pewnością będzie to bardzo bogaty okres dla ekipy CCC, która będzie musiała zacząć kompletowanie World Tourowego zespołu. Kim Jim Ochowicz i Dariusz Miłek powinni się zainteresować?

Jak wiadomo, okres transferowy jest bogaty w przepychanki między poszczególnymi zespołami. Niejednokrotnie, o poszczególnych zawodników walczy kilka ekip, co szybko wyłapują dziennikarze z całego świata. Poniżej prezentujemy listę zawodników, którzy mogą okazać się idealni dla nowego zespołu w najwyższej dywizji.

Najpierw jednak spójrzmy na zawodników obecnej ekipy CCC Sprandi Polkowice, którzy mają duże szanse na jazdę w World Tourze. Wydaje się, że podczas wyścigu dookoła Mazowsza, sportowy awans wywalczył Szymon Sajnok, który stał się teraz polskim talentem numer 1 (chociaż Filip Maciejuk depcze mu po piętach). Oprócz niego, głównymi kandydatami do jazdy w WT są Marko Kump, Amaro Antunes, Jonas Koch, Michael Schlegel i Paweł Cieślik. Co do pozostałych Polaków, niewiele wiadomo. Swoją drogą wciąż niejasna jest sytuacja Jana Tratnika, który nadal nie dogadał się z ekipą Bahrain – Merida.

Czas na naszą “listę”.
Andre Greipel
Choć Niemiec jest już przymierzany do zespołu Israel Cycling Academy, jego sytuacja jest niejasna. Bardzo doświadczony sprinter mógłby w ekipie CCC zakończyć kolarską karierę, nie schodząc z najwyższego poziomu i mając okazję powalczyć w Wielkich Tourach. To z pewnością byłaby ważna karta przetargowa.

Edvald Boasson Hagen
W zespole prowadzonym przez Jima Ochowicza mógłby być jednym z najważniejszych zawodników, a zważając na problemy zespołu Dimension Data przejście do CCC może być kuszącą opcją. Wydaje się jednak, że Norweg będzie miał w czym wybierać.

Rafał Majka
Tutaj powiedziano już dużo. Kiedy wydawało się, że lider ekipy BORA – hansgrohe jest już dogadany z Ralfem Denkiem, przyszedł nieco gorszy wyścig Tour de France i oferta od Dariusza Miłka. Tutaj sprawa jest mocno dynamiczna, lecz już w najbliższych dniach możemy oczekiwać rozstrzygnięcia.

Rui Costa
Portugalczyk wydaje się cichnąć z roku na rok, lecz wciąż jest kolarzem, który mógłby powalczyć w krótszych etapówkach czy wyścigach jednodniowych. Byłby on z pewnością dobrym uzupełnieniem drużyny zebranej wokół Grega van Avermaeta.

Roman Kreuziger
Jeśli mielibyśmy budować chociaż kilkuosobowy zespół wsparcia dla Rafała Majki, Kreuziger wydaje się być idealnym kandydatem na ostatniego pomocnika, połączonego z solidnym klasykowcem. Taki kolarz “wielofunkcyjny” z pewnością nie byłby zbyt drogi, a może być bardzo ważnym ogniwem drużyny.

Nicholas Roche
Solidny góral, dobry pomocnik, potrafi powalczyć na własną rękę. Do tej pory związany z Jimem Ochowiczem, wciąż nie przymierzany do większych drużyn. Autostrada do CCC?

Przemysław Niemiec
Wszyscy doskonale wiemy, że “Przemiec” wciąż nie jest pewny, czy to już czas na zakończenie kariery. Nawet jeśli na trasie nie miałby być gwiazdą, jego doświadczenie w bądź co bądź polskiej drużynie może być bardzo pomocne. Dodatkowo należy pamiętać, że to świetny człowiek, który na pewno nie będzie źle wpływał na atmosferę.

Fabio Felline
Włoch nie ma za sobą najlepszego okresu, co tylko może obniżyć jego wartość finansową. Jesteśmy jednak pewni, że już w przyszłym roku może wrócić na dobre tory, a to z pewnością mogłoby dać bardzo dużo jakości nowemu zespołowi. Klasyki, ucieczki, trudne sprinty – przydałby się.

Łukasz Wiśniowski
Tak mocnego brukowca na pewno nikt by w CCC nie odrzucił. “Wiśnia” w Team Sky nie jechał tego, co potrafi, a wyjście z cienia innych zawodników mogłoby pozwolić mu podnieść swoją wartość.

Warto także dodać, że według nieoficjalnych informacji, z zespołem “dogadani” są Michael Schar oraz Nathan Van Hooydonck.