Foto: Baloise Belgium Tour

Jak informują media na Półwyspie Apenińskim, Andre Greipel jest blisko przenosin do Israel Cycling Academy. Doświadczony Niemiec potwierdził niedawno swoje rozstanie z drużyną Lotto Soudal.

Przypomnijmy: rutynowany sprinter od dłuższego czasu nie odnosi wyników, które satysfakcjonowałyby włodarzy jego drużyny. Ci zatem rozpoczęli poszukiwania następcy Greipela i zdają się być bliscy zakontraktowania Caleba Ewana (obecnie Mitchelton-Scott). Takie zachowanie szefostwa Lotto Soudal nie spodobało się „Gorilli”. Nie mogąc się pogodzić z utratą pozycji lidera ekipy zadecydował on, że musi ją opuścić.

Gdzie zakotwiczy po zakończeniu sezonu? Włoskie media informują, że jest bliski wypracowania porozumienia z ekipą Israel Cycling Academy. W swoich szeregach chętnie widzieliby go również szefowie Fortuneo-Samsic, a jazda w tej ekipie byłaby niemal równoznaczna z występem w przyszłorocznym Tour de France. Mówi się ponadto o zainteresowaniu Bahrain-Merida i Bora-Hansgrohe.

Greipel ma na koncie jedenaście zwycięstw etapowych w Tour de France i aż siedem w Giro d’Italia. Ponadto w swoim palmares ma cztery skalpy podczas Vuelta a Espana.