fot. Burgos-BH

Kolarz hiszpańskiej drużyny drugiej dywizji Burgos-BH Igor Merino został czasowo zawieszony za stosowanie dopingu. W pobranej w połowie czerwca próbce znaleziono hormon wzrostu. 

Drużyna Burgos-BH, która otrzymała dziką kartę na tegoroczną hiszpańską Vueltę, poinformowała w oficjalnym oświadczeniu o usunięciu z drużyny Merino oraz wszczęciu w tej sprawie wewnętrznego postępowania.

Drużyna wszczęła w trybie natychmiastowym wewnętrzne dochodzenie, by dowiedzieć się szczegółów i wyjaśnić tę sprawę. Wszystko odbędzie się w ramach panującego prawa i z uwzględnieniem naszej polityki zero tolerancji dla dopingu

– napisano w oświadczeniu.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy kolarz drużyny Burgos-BH został przyłapany na stosowaniu środków niedozwolonych w celu poprawy wydolności organizmu. W maju 2017 poinformowano, że EPO stosował David Belda. Nieprawidłowości wykryto dzięki paszportowi biologicznemu. Kolarz został zawieszony na cztery lata.

27-letni Igor Merino przeszedł na zawodowstwo w 2012 roku, a w ekipie Burgos ścigał się od 2014 roku. Jak dotychczas jego największym osiągnięciem jest czwarta lokata w Tour du Jura 2017.