Belgijski supertalent od nowego sezonu będzie kolarzem ekipy Quick – Step Floors.

Kwiecień 2017 – Remco Evenepoel kończy karierę piłkarską, na którą złożyło się pięć występów w reprezentacji Belgii U-16.

5 sierpnia 2017 – wygrywa jeden z etapów Aubel – Thimister – La Gleize. Szybka przemiana młodzieńca jeszcze bardziej nasiliła się w tym sezonie.

Prawie każdy start w jego wykonaniu to wygrana. Triumfował w Kuurne-Brussel-Kuurne (oczywiście juniorskim), zdominował także Wyścig Pokoju, Trophée Centre Morbihan i GP Gènéral Patton. Na dodatek podczas ME drugiego zawodnika wyprzedził o prawie… dziesięć minut. Taka postawa nie mogła umknąć włodarzom największych ekip.

Remco miał od nowego sezonu jeździć w Hagens Berman Axeon, ale w ostatnich dniach sprawy nabrały tempa. Dzisiaj w belgijskiej telewizji okrzyknięty nowym Merckxem zawodnik poinformował o swojej dalszej karierze:

Dostałem bardzo dobrą propozycję ze strony Team Sky, ale Patrick Lefevere przebił ofertę. Poza tym byłem już wcześniej po rozmowach z Quick – Step Floors, spotkałem się z kilkoma kolarzami na zgrupowaniu w Calpe i postanowiłem, że właśnie tam zrobię kolejny krok w swojej przygodzie z kolarstwem. 

Chcę popracować nad jazdą w górach i czasówkach. Muszę wykorzystać to, że mój organizm ma spore zdolności do regeneracji. Marzę o wielkich tourach, ale do tego droga jest bardzo, bardzo długa.

Evenepoel przejdzie do QSF od 1 stycznia 2019 roku, kontrakt opiewa na dwa lata, z możliwością dwuletniego przedłużenia.