fot. Team Sunweb

Holendrzy Cees Bol i Nils Eekhof oraz mistrz Niemiec U23 Max Kanter od pierwszego sierpnia dołączą do Team Sunweb jako stażyści. 

Cees Bol ma na koncie zwycięstwa we Flèche Ardennaise, Le Tour de Bretagne Cycliste, natomiast w Olympia`s Tour wygrał klasyfikację generalną. 22-latek od 2019 roku rozpocznie ściganie na poziomie World Tour, gdzie będzie rozwijał się w kierunku specjalisty od klasyków i sprintów.

Po poprzednim roku, w którym Cees zmagał się z kontuzją, pokazał, że jest silny mentalnie oraz że potrafi utrzymać stabilną formę, nawet w wyścigach, gdzie rywalizował z profesjonalistami. Wierzymy, że polityka, którą prowadzimy w drużynie pomoże mu wejść na wyższy poziom. Dostanie swoją rolę w naszej grupie “klasykowców” i będzie częścią sprinterskiego pociągu, a także dostanie szansę do zafiniszowania na własne konto

– wyjaśnił Marc Reef, trener w drużynie Sunweb.

Nils Eekhof wywodzi się z kolei z Team Sunweb`s Development Program, czyli młodzieżowego zaplecza Toma Dumoulina i spółki. W 2017 roku wygrał Paryż-Roubaix Espoirs. Dobrze jeździ na czas – był drugi w mistrzostwach Holandii w tej specjalności do lat 23, zwyciężył w prologu Istrian Spring Trophy oraz notował miejsca w pierwszej dziesiątce w Le Triptyque des Monts et Chateaux i w Boucles de la Mayenne.

Nils pokazywał swoje zdolności od momentu, gdy dołączył do drużyny. Rozwinął się pod względem fizycznym, ale także mentalnym, osobistym. Podczas stażu będzie pełnił funkcje pomocnicze, koncentrując się na nauce

– dodał Sebastian Deckert, również trener w Team Sunweb.

Max Kanter również ścigał się dotychczas w Team Sunweb`s Development i od 2019 roku, podobnie jak Bol, wejdzie na poziom World Tour.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments