Już jutro w Czechach rozpoczną się młodzieżowe mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowych. Poniżej przedstawiamy profile, program i składy polskich reprezentacji.
Brno i Żylina będą gospodarzami zmagań niższych kategorii wiekowych w mistrzostwach Europy. W czwartek i piątek kolarze i kolarki będę walczyć o prymat w czasówkach, natomiast w sobotę i niedzielę przystąpią do rywalizacji w wyścigach ze startu wspólnego.
Program:
Czwartek 12 lipca:
09:00 – 10:15 jazda indywidualna na czas juniorek – 12 km
10:30 – 12:45 jazda indywidualna na czas orliczek – 24 km
Piątek 13 lipca:
09:00 – 12:00 jazda indywidualna na czas juniorów – 24 km
13:00 – 16:00 jazda indywidualna na czas orlików – 24 km
Runda jazdy indywidualnej na czas
Sobota 14 lipca:
11:00 – 13:00 wyścig ze startu wspólnego juniorek – 75,6 km
14:30 – 17:30 wyścig ze startu wspólnego orliczek – 108 km
Niedziela 15 lipca:
9:00 – 12:00 wyścig ze startu wspólnego juniorów – 118,8 km
13:00 – 17:00 wyścig ze startu wspólnego orlików – 140,4 km
Runda wyścigu ze startu wspólnego
Polskie kolarstwo na młodzieżowych mistrzostwach Europy reprezentować będą:
Kobiety U23 – trener Mariusz Mazur
- Lach Marta – Mat Atom Deweloper
- Nerlo Aurela – Mat Atom Deweloper
- Perekitko Karolina – De Spritners Malderen
- Płosaj Nikol – UKS Mróz Jedynka Kórnik
- Sowa Karolina – Mat Atom Deweloper
- Skalniak Agnieszka – Experza – Footlogix
Mężczyźni U23 – trener Tomasz Kiendyś
- Gąsiorowski Mariusz – USSA Pavilly Barentin
- Krawczyk Szymon – Voster ATS Team
- Maciejuk Filip – Leopard Pro Cycling
- Murias Jakub – TC Chrobry Scott Głogów
- Pękala Piotr – KS Pogoń Mostostal Puławy
- Tracz Szymon – One Pro Cycling
Juniorki – trener Marcin Adamów
- Jaskulska Marta – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
- Kierat Wiktoria – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
- Kowalska Julia – KTK Kalisz
- Pastuszek Paulina – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
Juniorzy – trener Tomasz Owsian
- Byczkowski Jakub – UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
- Gałka Michał – UKS Copernicus – SMS Toruń
- Gruszczyński Piotr – LKS Pom-Sparthem
- Grzenkowicz Nikodem – GKS Cartusia
- Michalski Łukasz – UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
- Wawrzyniak Karol – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
- Papierski Damian – UKS Koźminianka Koźminek