fot. Tour de France

Mistrz świata Peter Sagan (BORA-hansgrohe), po finiszu z niewielkiej grupki, wygrał drugi etap wyścigu Tour de France i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Udział w zwycięstwie Słowaka ma rozprowadzający Maciej Bodnar. 

Drugi etap wyścigu Tour de France z Mouilleron-Saint-Germain do La Roche-sur-Yon – stolicy departamentu Vendée – liczył 182,5 km. Dla podtrzymania rywalizacji w klasyfikacji górskiej wyznaczono jedną górską premię czwartej kategorii – Côte de Pouzauges (dł. 1 km; śr. nach. 3,9%).

Na 3. kilometrze ucieczkę dnia stworzyło trzech zawodników: Dion Smith (Wanty – Groupe Gobert), Michael Gogl (Trek-Segafredo) oraz Sylvain Chavanel (Direct Energie).

Pierwszą i jedyną dziś premię górską czwartej kategorii Côte de Pouzauges wygrał Dion Smith, a chwilę później Chavanela opuścił zarówno on, jak i Gogl, który miał jakieś problemy zdrowotne. Wobec tego śmiało można powiedzieć, że prawdziwa ucieczka dnia liczyła jednego kolarza.

Samotny Sylvain Chavanel, choć pod względem fizycznym miał bardzo trudno, to we wspaniały sposób mógł przynajmniej świętować urodziny szefa swojej drużyny Jeana-René Bernaudeau, a także fakt, iż w regionie Wandea, po którym od wczoraj porusza się kolumna 105. Tour de France, siedzibę ma Direct Energie.

W strefie bufetu wycofał się Tsabu Grmay, który – jak poinformowała drużyna Trek-Segafredo na Twitterze – zmagał się z silnym brzucha.

O ile wycofanie się Grmaya było spokojne, bo nie spowodowane kraksą, to prawdziwa nerwówka rozpoczęła się na ostatnich 40 kilometrach. Jako pierwszy wykluczającą z wyścigu kraksę zaliczył Luis Leon Sanchez. Następnie na asfalcie znaleźli się m.in. lider drużyny Mitchelton-Scott Adam Yates oraz Sylvain Dillier z drużyny AG2R, ale obaj wrócili na rowery, choć Dillier wyglądał na pierwszy rzut oka na bardziej poszkodowanego niż Anglik.

Tymczasem harcownik dnia Sylvain Chavanel 20 kilometrów przed metą miał około 40 sekund przewagi nad peletonem, a więc był bez szans na walkę o etapowe zwycięstwo.

Lotną premię wygrał oczywiście Chavanel, drugi był Peter Sagan, a trzeci lider wyścigu Fernando Gaviria. Bonusową premię, czyli 3 sekundy zdobył jeszcze Chavanel (doścignięty zaraz potem), drugi był Philippe Gilbert, a trzeci Geraint Thomas.

W momencie, gdy peleton jechał z prędkością ponad 60 km/h sam wywrócił się jeszcze Luke Durbridge, który dopiero co pomagał A. Yatesowi.

Na czele peletonu pojawiały się właściwie wszystkie ekipy mające w składach sprinterów (tempo nadawali i Maciej Bodnar, i Michał Kwiatkowski).

Już w strefie ochronnej, ok. 2 kilometrów przed metą wydarzyła się kolejna kraksa, w której uczestniczyli m.in. lider Fernando Gaviria i Michael Matthews.

Ostatecznie finiszowała grupka licząca niewiele ponad dziesięciu kolarzy, z której najszybszy był mistrz świata Peter Sagan.

Warto zaznaczyć, że dramatyzm tego etapu nie polegał tylko na kraksach, ale również na problemach zdrowotnych poszczególnych kolarzy oraz defektach. Na szczęście po transmisji telewizyjnej i pierwszych doniesieniach można stwierdzić, że pech ominął dziś polskich zawodników.

Wyniki:

1 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 4:06:37
2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
3 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
4 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
5 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:00:00
6 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
7 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:00
8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
9 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:00
10 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
11 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:00
12 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
13 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
14 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:00
15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
16 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:00
17 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
18 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
19 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
20 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
21 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:00
22 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:00
23 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:00
24 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
25 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
26 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
27 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
28 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:00:00
29 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
30 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
31 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:00
32 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
33 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
34 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
35 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:00:00
36 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
37 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
38 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
39 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
40 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
41 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
42 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
43 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
44 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:00
45 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:00
46 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
47 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
48 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
49 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
50 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
51 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:00
52 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:00
53 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
54 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
55 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
56 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:00
57 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
58 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:00:00
59 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
60 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
61 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:00:00
62 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:00
63 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
64 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
65 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:00
66 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:00
67 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
68 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:00
69 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
70 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
71 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
72 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:00
73 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
74 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:00:00
75 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
76 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:00:00
77 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
78 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
79 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
80 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
81 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
82 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:00
83 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
84 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:00:00
85 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
86 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:00:00
87 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
88 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
89 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:00:00
90 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:00:00
91 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
92 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:00
93 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:00
94 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
95 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:00:00
96 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
97 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
98 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:00:00
99 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:00:00
100 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:00:00
101 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:00:00
102 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:00
103 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:00
104 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
105 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
106 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:00
107 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
108 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
109 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
110 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
111 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
112 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:00
113 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
114 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:00:00
115 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
116 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:00:00
117 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:00:00
118 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:01:39
119 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:01:39
120 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:00:00
121 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:39
122 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
123 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:01:47
124 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
125 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
126 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:00:00
127 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:00
128 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
129 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:00
130 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
131 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:00:00
132 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
133 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
134 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:00:00
135 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
136 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
137 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
138 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
139 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
140 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
141 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:00:00
142 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
143 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
144 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:00:00
145 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
146 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
147 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:00:00
148 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:00
149 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
150 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:00
151 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
152 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
153 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:03:03
154 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
155 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
156 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
157 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:00
158 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
159 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:00
160 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
161 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
162 Marcel Kittel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
163 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
164 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
165 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
166 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:00:00
167 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:00:00
168 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
169 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
170 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
171 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:00
172 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:00:00
173 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
174 Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
DNF Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team
DNF Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Trek – Segafredo

Klasyfikacja generalna:
1 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 8:29:53
2 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:00:06
3 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:10
4 Marcel Kittel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:12
5 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:13
6 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:14
7 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:15
8 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:15
9 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:00:16
10 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:16
11 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:16
12 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:16
13 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:16
14 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:16
15 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:16
16 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:16
17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:16
18 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:16
19 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:16
20 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:16
21 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:16
22 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:16
23 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:16
24 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:16
25 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:16
26 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:00:16
27 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:16
28 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:16
29 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:16
30 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:16
31 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:00:16
32 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:16
33 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:16
34 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:16
35 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:16
36 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:16
37 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:00:16
38 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:16
39 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:16
40 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:16
41 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:16
42 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:16
43 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:16
44 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:16
45 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:16
46 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:16
47 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:16
48 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:16
49 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:00:16
50 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:00:16
51 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:16
52 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:00:16
53 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:16
54 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:16
55 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:16
56 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:00:16
57 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:16
58 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:16
59 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:00:16
60 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:16
61 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:16
62 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:00:38
63 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:40
64 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:00:40
65 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:00:48
66 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:50
67 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:50
68 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:56
69 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:58
70 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:00:58
71 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:58
72 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:00:58
73 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:58
74 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:58
75 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:00:58
76 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:00:58
77 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:58
78 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:58
79 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:01:07
80 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:07
81 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:01:07
82 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:01:07
83 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:01:07
84 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:01:07
85 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:01:07
86 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:01:07
87 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:01:07
88 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:01:07
89 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:01:07
90 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:07
91 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:07
92 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:07
93 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:01:07
94 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:01:07
95 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:01:07
96 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:01:07
97 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:01:07
98 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:07
99 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:01:07
100 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:01:18
101 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:01:20
102 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:01:20
103 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:20
104 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:28
105 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:01:28
106 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:01:30
107 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:01:31
108 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:31
109 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:31
110 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:01:33
111 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:34
112 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:01:34
113 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:01:34
114 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:01:34
115 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:01:38
116 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:38
117 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:43
118 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:01:43
119 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:01:46
120 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:46
121 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:01:46
122 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:01:54
123 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:01:55
124 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:02:08
125 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:02:16
126 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:27
127 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:32
128 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:02:32
129 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:35
130 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:35
131 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:37
132 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:02:40
133 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:02:40
134 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:02:40
135 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:02:40
136 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:02:40
137 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:02:40
138 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:02:40
139 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:02:40
140 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:02:40
141 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:40
142 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:02:40
143 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:02:40
144 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:02:40
145 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:40
146 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:02:58
147 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:03:00
148 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:03:00
149 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:03:00
150 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:03:04
151 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:03:16
152 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:16
153 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:03:18
154 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:03:18
155 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:03:18
156 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:18
157 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:03:18
158 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:03:18
159 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:18
160 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:03:28
161 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:03:52
162 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:04:19
163 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:20
164 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:04:20
165 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:04:20
166 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:20
167 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:04:20
168 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:20
169 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:20
170 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:06:35
171 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:06:39
172 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:06:39
173 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:08:04
174 Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:06