Foto: DkpCycling

Floortje Mackaij (reprezentacja Holandii) triumfowała na pierwszym etapie Tour de Feminin. Piąte miejsce wywalczyła Agnieszka Skalniak (Experza-Footlogix).

W pierwszym dniu czeskiego wyścigu na panie czekał etap z miejscowości Krásná Lípa do Varnsdorf. Do przejechania było niespełna 120 kilometrów po pagórkowatej trasie, na której zawodniczki musiały się zmierzyć z dwoma oznaczonymi podjazdami.

Na liście startowej mieliśmy między innymi MAT Atom Deweloper w składzie: Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos, Aurela Nerlo, Marta Lach, Karolina Sowa, Justyna Kaczkowska oraz Kaja Rysz, ponadto w koszulkach TKK Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team jechały: Karolina Karasiewicz, Paulina Pastuszek, Katarzyna Brewińska, Karolina Kumięga, Karolina Perekitko, Anna Sagan i Patrycja Lorkowska. Jeszcze jedną Polką w wyścigu była Agnieszka Skalniak (Experza-Footlogix).

Peleton przez długi czas nie chciał puścić żadnej ucieczki, a zawodniczki walczyły o punkty i sekundy na premiach. Na jednej z premii specjalnych najszybsza okazała się Aurela Nerlo (MAT Atom Deweloper).

Na górskich premiach brylowała Katharine Hall (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team) i to ona do jutrzejszego etapu wystartuje w koszulce liderki tej klasyfikacji.

Podczas jednego z ostatnich podjazdów z rozciągniętej grupy zaatakowała Floortje Mackaij (reprezentacja Holandii), a za nią pognała Elizabeth Banks (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team). Dwójka między sobą rozegrała walkę o etapowy triumf i koszulkę liderki.

Więcej sił zachowała Holenderka Mackaij i to ona mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Druga była Banks, a duża grupa straciła do triumfatorki 21 sekund. Trzecie miejsce wywalczyła Lauretta Hanson (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team).

Na bardzo dobrym piątym miejscy finiszowała Agnieszka Skalniak (Experza-Footlogix).

Pełne wyniki pierwszego etapu – TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments