Cor Vos © 2018 / Team Sunweb

Dwukrotny mistrz Niemiec w kategorii orlików od sierpnia będzie stażystą, a od stycznia 2019 pełnoprawnym zawodnikiem Team Sunweb.

Już w 2016 roku Kanter był stażystą w niemieckiej drużynie (wtedy nazywała się Team Giant – Alpecin) i zdołał przekonać do siebie włodarzy ekipy, którzy zaproponowali mu umowę w Development Team Sunweb. Tam przez dwa lata rozwijał swoje umiejętności.

W tym czasie dwukrotnie wygrał złoty medal mistrzostw Niemiec orlików. Z bardzo dobrej strony pokazał się także podczas Boucles de la Mayenne, gdzie zajął czwarte miejsce w generalce, a na jednym ze sprinterskich etapów pokonali go tylko Mathieu van der Poel i Marc Sarreau.

Max Kanter nie ukrywa zadowolenia z powodu nowej umowy:

Jestem bardzo szczęśliwy, że po stażu będę częścią jednej z najlepszych ekip na świecie. Dwa lata w drużynie młodzieżowej bardzo dużo mnie nauczyły. Program rozwoju był dobrze ułożony i czuję, że dorosłem na rowerze, ale także poza nim. Już nie mogę doczekać się mojego debiutu w World Tourze. Spełnia się moje młodzieńcze marzenie.

Trener Sebastian Deckert bardzo chwali Kantera:

Jesteśmy bardzo dumni, że pierwszy zawodnik osiągnął profesjonalny poziom. W ostatnich latach byliśmy świadkami wielkiego progresu Maxa, który był widoczny na szosie, ale także w jego podejściu do pracy. Uważamy, że po stażu będzie już gotowy, aby podjąć wyzwanie w dorosłej drużynie. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments