© BORA - hansgrohe / Bettiniphoto

Tegoroczny Tour de France rozpocznie się już w najbliższą sobotę. Przyszedł więc czas na odliczanie do największego wyścigu w sezonie, który, miejmy nadzieję, tym razem przyniesie nam więcej emocji.

By lepiej przygotować się do imprezy, rozpoczynamy dziś wielkie odliczanie. Do startu zostało pięć dni. Co piątka symbolizuje podczas tegorocznej Wielkiej Pętli?

– Pięć zwycięstw w klasyfikacji generalnej wyścigu mają Bernard Hinault, Jacques Anquetil Eddy Merckx oraz Miguel Indurain, co po dyskwalifikacji Lance’a Armstronga jest najlepszym wynikiem w historii.
– Podczas tegorocznego wyścigu, o swój piąty triumf powalczy lider Team Sky, Chris Froome.
– Pięć etapów tegorocznego TdF zakończy się podjazdem (Mur de Bretagne, La Rossiere, Alpe d’Huez, Mende, Saint-Lary Soulan).
– Pięć zwycięstw etapowych mają na swoim koncie Polacy (3x Rafał Majka, Zenon Jaskuła oraz Maciej Bodnar).
– Tegoroczny start w Tour de France będzie piątym z rzędu i piątym w karierze Rafała Majki. Do tej pory lider BORA – hansgrohe wygrał trzy etapy i dwukrotnie sięgał po koszulkę najlepszego górala.
– Pięć razy z rzędu, Peter Sagan kończył Wielką Pętlę jako zwycięzca klasyfikacji punktowej.
– Tegoroczny start będzie piątym w karierze Nairo Quintany.
– Najprawdopodobniej w tegorocznym wyścigu wystartuje pięciu kolarzy z Afryki (Grmay, Thomson, Janse van Rensburg, Impey, Teklehaimanot – jego start nie jest jeszcze pewny).
– W „polskim” BORA – hansgrohe wystartują kolarze z pięciu różnych Państw
– Na starcie wyścigu stanie pięciu Polaków – Majka, Kwiatkowski, Poljański, Bodnar i Marczyński

Poprzedni artykułWielka Nagroda Bełchatowa 2018: Stachowiak z kolejnym triumfem
Następny artykułDzień, w którym znienawidziliśmy kolarstwo
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments