Fot. Team Sunweb

Wilco Kelderman i Tony Gallopin zaliczyli bolesne upadki podczas walki o medale mistrzostw Holandii i Francji.

Po raz kolejny w tym sezonie Kelderman (Sunweb) pechowo kończy udział w wyścigu. Podczas Tirreno – Adriatico złamał obojczyk i jego przerwa w startach była bardzo długa. Świetnie jechał Tour de Suisse, gdzie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Niestety dzisiaj na trasie mistrzostw Holandii upadł ponownie na ten sam obojczyk i jego start w zbliżającym się Tour de France stanął pod znakiem zapytania. Więcej będzie wiadomo po jutrzejszych badaniach. Nowym mistrzem Holandii został niesamowicie utalentowany Mathieu van der Poel (Corendon-Circus).

Natomiast podczas mistrzostw Francji upadek zaliczył Tony Gallopin. Zawodnik Ag2r La Mondiale także jest w składzie swojej ekipy na rozpoczynającą się 7. lipca Wielką Pętlę, a trzy dni temu zdobył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas.

W jego przypadku wygląda jednak na to, że kraksa zakończyła się tylko zadrapaniami i siniakami, ale dla dobra kolarza jutro przejdzie on także szczegółowe badania. Mistrzem Francji został Anthony Roux (Groupama – FDJ).