Criterium du Dauphine / letour.fr

Ekipa Groupama – FDJ ogłosiła skład na tegoroczną edycję Tour de France. Już wcześniej wiadomo było, że na starcie imprezy nie stanie Thibaut Pinot, mogący być nadzieją na godne zaprezentowanie drużyny na najtrudniejszych górskich etapach. Wobec tego faktu, włodarze postanowili zapewnić możliwie najmocniejsze wsparcie Arnaudowi Demare.

Pinot z dobrej strony prezentował się podczas tegorocznego Giro d’Italia, gdzie niemal do samego końca plasował się w ścisłej czołówce „generalki”. Na trasie 20. etapu zaliczył jednak potężny kolaps, tracąc do jego triumfatora – Mikela Nieve ponad 45 minut. Jak się okazało, stan skrajnie wyczerpanego i cierpiącego na zapalenie płuc Francuza był tak poważny, że ten trafił do szpitala. Musiał również przejść 12-dniową kurację antybiotykiem, co zablokowało możliwość odpowiedniego przygotowania do „Wielkiej Pętli”.

Świadomi tego faktu szefowie Groupama – FDJ postanowili rzucić wszystkie siły do pomocy Arnaudowi Demare. Celem 26-letniego sprintera, który ma już w swoim palmares m.in. zwycięstwo w Mediolan – San Remo (2016) będzie zwycięstwo etapowe. W jego pociągu znajdą się między innymi Jacopo Guarnieri, Olivier Le Gac i Ramon Sinkeldam. Obok tych kolarzy w składzie zespołu znaleźli się również: Arthur Vichot, Rudy Molard, Tobias Ludvigsson oraz perspektywiczny David Gaudu.

Skład Groupama – FDJ na Tour de France 2018: Arrnaud Demare, Jacopo Guarnieri, Olivier Le Gac, Ramon Sinkeldam, Arthur Vichot, Rudy Molard, Tobias Ludvigsson, David Gaudu.