Peter Sagan (BORA – hansgrohe) i Anna van der Breggen (Boels – Dolmans) prowadzą w rankingach World Tour po zakończonych w weekend wyścigach.

Po Critérium du Dauphiné i Tour de Suisse męski ranking World Tour trochę się zmienił, ale na prowadzeniu mamy nadal mistrza świata Petera Sagana (BORA – hansgrohe), który w Szwajcarii zdobył kolejnych 70 punktów.

Drugie miejsce zajmuje Alejandro Valverde (Movistar), ale “El Bala” ostatnio miał przerwę, a w wyścigu niższej kategorii (La Route d’Occitanie) nie dał szans rywalom. Oczko niżej plasuje się Simon Yates (Mitchelton – Scott), który odpoczywa po bardzo udanym Giro d’Italia, gdzie zanotował trzy etapowe triumfy.

Na piąte miejsce awansował zwycięzca Tour de Suisse – Richie Porte (BMC Racing Team), choć jeszcze większy awans (+30) zaliczył Nairo Quintana (Movistar). Niestety każdy z Polaków zaliczył spadek w rankingu, a najwyżej plasuje się Michał Kwiatkowski (Sky) – 28. miejsce.

U pań na czele niezagrożona Anna van der Breggen (Boels – Dolmans) – 977 punktów. Kolejne dwa miejsca zajmują zawodniczki Mitchelton – Scott: Amanda Spratt i Jolien d’Hoore. Belgijka na trasie OVO Energy Women’s Tour zdobyła 173 punkty i awansowała w generalce rankingu o cztery oczka.

Do TOP 10 wskoczyła triumfatorka brytyjskiego wyścigu – Coryn Rivera (Sunweb). Amerykanka aż 364 punkty ze swoich 492 zdobyła właśnie na trasie OVO Energy Women’s Tour. Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) spadła o jedno oczko i zajmuje aktualnie szóstą pozycję.