Drużyna Groupama-FDJ potwierdziła, że Thibaut Pinot nie wystartuje w tegorocznym wyścigu Tour de France. Zwycięstwa i dobre wyniki mają zapewnić sprinter i dobry “klasykowiec” Arnaud Démare oraz młody i zdolny David Gaudu. 

Thibaut Pinot wycofał się z wyścigu Giro d`Italia po przedostatnim etapie, na którym ledwo dojechał do mety. Później okazało się, że miał gorączkę i był odwodniony z powodu zapalenia płuc. Ostatnie badania potwierdziły, że Francuz wciąż nie doszedł do pełni zdrowia, w związku z czym nie może stanąć na starcie Wielkiej Pętli.

Jestem bardzo zawiedziony, ponieważ Tour de France jest największym wyścigiem w sezonie i był moim głównym celem. Podczas Giro walczyłem z najlepszymi do końca. Chciałem powtórzyć to w Tour de France – czułem, że stać mnie na to. Niestety, w tym momencie nie mogę się ścigać. Decyzja została podjęta i teraz jestem zmotywowany, by skupić się na kolejnych celach

– powiedział Thibaut Pinot oficjalnej stronie internetowej drużyny Groupama-FDJ.

Szef francuskiej ekipy World Tour Marc Madiot wspólnie z resztą kierownictwa, muszą zatem przebudować skład, który miał być zbudowany wokół Pinota. O zwycięstwa etapowe i z pewnością również zieloną koszulkę będzie walczył Arnaud Démare, zaś o jak najlepszą lokatę w klasyfikacji generalnej postara się 21-letni David Gaudu.

Arnaud Démare jest pewniakiem, ambicje w drużynie pozostają silne. David Gaudu jest oczywiście bardzo młody, ale jak dotąd radzi sobie bardzo dobrze. W 2012 roku Thibaut Pinot znajdował się w tej samej sytuacji i wiemy, co się stało. Mam wielką pewność co do tego, że nasza drużyna stanowi kolektyw i zaprezentujemy to już niebawem

– zapowiedział Madiot.

Gdy Thibaut Pinot dojdzie do siebie, rozpocznie przygotowania do hiszpańskiej Vuelty, a następnie do mistrzostw świata w Innsbrucku.