fot. Hansgrohe

Jeden z partnerów Rafała Majki wspiera nie tylko kolarstwo zawodowe na najwyższym poziomie, ale też amatorskie ściganie w Polsce.

W ostatni weekend maja miłośnicy kolarstwa mieli okazję ścigać się w drugiej edycji Majka Days. Prawie sześciuset amatorów przez dwa dni zmagało się z beskidzkimi podjazdami w pięknej scenerii, a przede wszystkim w towarzystwie medalisty olimpijskiego z Rio de Janeiro Rafała Majki! Zgred nie tylko był dostępny dla fanów, ale też sam uczestniczył (oczywiście poza klasyfikacją) w imprezie, która ponownie odbyła się pod patronem firmy Hansgrohe, jednego ze sponsorów ekipy WorldTour BORA-hansgrohe, którą reprezentują również Maciej Bodnar, Paweł Poljański czy trzykrotny mistrz świata Peter Sagan!

Jako firma sponsorujemy kolarstwo już drugi sezon z rzędu. Nasza drużyna – BORA-hansgrohe – odnosi sukcesy m.in. przy współudziale Rafała Majki, Macieja Bodnara i Pawła Poljańskiego. W Polsce kolarstwo ma ogromny potencjał; mamy coraz więcej fanów, którzy sami jeżdżą na rowerze. Poza sponsoringiem staramy się pokazać, że tak naprawdę każdy moment jest dobry na to, żeby zacząć jeździć. Staram się nieustannie zachęcać naszych pracowników, żeby przyjeżdżali rowerem do pracy – tym bardziej, że mamy biuro w Hali Koszyki w samym centrum Warszawy

– mówi Robert Kamiński, Dyrektor Regionu Europa Północno-Wschodnia w Hansgrohe SE oraz Prezes Zarządu Hansgrohe Polska.

Na zawodach Rafała Majki ekipa Hansgrohe była widoczna nie tylko jako sponsor. Pracownicy firmy zdecydowali się na wystartowanie w niełatwych zmaganiach, by pokazać, że niemiecki producent armatury kuchennej i łazienkowej to nie tylko WorldTour i zawodowcy, ale też największy peleton świata – amatorzy.

Na zawody Majka Days by hansgrohe wystawiliśmy własną, 19-osobową drużynę Hansgrohe TEAM, w której znaleźli się pracownicy oraz ich najbliżsi. Mam nadzieję, że za rok wystartujemy w jeszcze większym składzie, i że kolejna edycja Majka Days by hansgrohe będzie cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem niż tegoroczna, której frekwencja bardzo nas uradowała

– zakończył Robert Kamiński.

Wsparcie Hansgrohe to nie tylko dodatkowe środki na pracę zespołu, ale też bardzo ważny aspekt treningów i startów – ułatwiona regeneracja dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu wody. Przy okazji Majka Days by hansgrohe oraz wystawy ekspozycji firmy i szerokiego asortymentu pryszniców Rafał Majka przyznał, że jego ulubionym sposobem jest relaksowanie zmęczonych mięśni za pomocą gorących strumieni, ale każdy sportowiec ma swój sposób – zimna kąpiel czy zmienna temperatura.

A jeśli chodzi o dodatkowe wsparcie amatorów? Na finałowym podjeździe startujących dopingowała profesjonalna grupa kibiców z Hansgrohe, która swoim aplauzem niejednemu ułatwiła pokonanie ostatnich metrów!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments