OVO Energy Women's Tour

Katarzyna Niewiadoma znalazła się w składzie ekipy Canyon/SRAM na rozpoczynający się 13 czerwca wyścig OVO Energy Women’s Tour. Polka przed rokiem, jeszcze w barwach WM3 Energie triumfowała w klasyfikacji generalnej.

Polka z Ochotnicy Górnej zaliczyła jak dotąd w tym sezonie jedno zwycięstwo. Okazała się najlepsza w marcowym Trofeo Alfredo Binda. W odbywającym się dwa tygodnie wcześniej Strade Bianche zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z Anną Van Der Breggen (Boels-Dolmans). Jej ostatnim występem był Tour of California, który ukończyła na trzecim miejscu.

To nieprzewidywalny i wymagający wyścig. Zdecydowałam się na start, bo trudna trasa powinna pomóc mi w przygotowaniach do Giro Rosa

– mówiła na kilka dni przed startem imprezy na Wyspach Niewiadoma, cytowana przez oficjalną stronę swojej ekipy.

23-latka, która ubiegłoroczne zwycięstwo zapewniła sobie dzięki genialnej szarży na pierwszym etapie (na metę dojechała z przewagą minuty i czterdziestu sekund nad najgroźniejszymi rywalkami) przekonuje, że nie odczuwa żadnej presji.

Mam wspaniałe wspomnienia z poprzedniego roku, ale nie stawiam sobie konkretnych celów

– podkreśliła.

Obok naszej zawodniczki w składzie Canyon/SRAM znalazły się również: Lisa Klein, Alena Amialiusik, Hannah Barnes, Alice Barnes i Pauline Ferrand-Prevot.

OVO Energy Women’s Tour rozpocznie się 13 czerwca w Framlingham. Liczyć będzie pięć etapów. Ciekawostką jest fakt, że wysokość nagród w zmaganiach kobiet będzie dokładnie taka sama, jak w męskim odpowiedniku – OVO Energy Tour of Britain. Najlepsze zawodniczki do podziału otrzymają aż 90 tysięcy euro.