Foto: Saarland Trofeo

Duńczyk Frederik Wandahl triumfował na pierwszym etapie juniorskiego Saarland Trofeo. Najlepszym z Polaków był Damian Papierski, który zajął 64. miejsce.

31. edycja Saarland Trofeo (wcześniej znanego jako Trofeo Karlsberg) rozpoczęła się dzisiaj w Neunkirchen. Juniorzy mieli do przejechania ponad 110 kilometrów po pagórkowatej trasie, a finiszować mieli w Münchwies.

Reprezentacja Polski do wyścigu przystąpiła w składzie: Michał Gałka, Nikodem Grzenkowicz, Damian Papierski, Wiktor Richter, Kamil Ryszewski i Karol Wawrzyniak.

Jak to bywa w juniorskiej rywalizacji tempo było rwane i nie sprzyjało zawiązywaniu się ucieczek. Na górskich premiach brylował dziś Gilles Kirsch (Luksemburg) i to on do jutrzejszego etapu wystartuje jako lider tej klasyfikacji.

Dość nieoczekiwanie 15 kilometrów przed metą z peletonu urwała się czwórka zawodników: Frederik Wandahl i Robin Juel Skivild (obaj Dania), Enzo Leijnse (Holandia) i Portugalczyk Helder Goncalves. Niestety Goncalves na jednym z zakrętów upadł i na czele została trójka kolarzy.

Trzy kilometry przed metą dojechali do nich Petr Kelemen (Czechy) i Søren Wærenskjold (Norwegia). Peleton mocno naciskał, ale nie zdołał dogonić wszystkich uciekinierów.

Na kresce najszybszy okazał się Duńczyk Frederik Wandahl, drugie miejsce wywalczył Søren Wærenskjold (Norwegia), a podium uzupełnił Karel Vacek (Czechy).

Niestety tylko Damian Papierski stracił mało do zwycięzcy (29 sekund). Reszcie Polaków generalka już raczej odjechała.

Wyniki pierwszego etapu:

Pozycja Kolarz Narodowość Czas Strata
1. Wandahl Frederik Dänemark 2.46’52”
2. WÕrenskjold Søren Norwegen 2.46’53” 1″
3. Vacek Karel Tschechien 2.46’54” 2″
4. Leijnse Enzo Niederlande 2.46’54” 2″
5. Hino Taisei Japan 2.46’54” 2″
6. Braet Vito Belgien 2.46’54” 2″
7. Frederiksen Oliver Wulff Dänemark 2.46’54” 2″
8. Quinn Sean USA 2.46’54” 2″
9. Skivild Robin Juel Dänemark 2.46’54” 2″
10. Blasko Matej Slovakei 2.46’54” 2″
11. Askey Lewis Großbritannien 2.46’54” 2″
12. Vermaerke Kevin C USA 2.46’58” 6″
13. Brown Jim Großbritannien 2.46’58” 6″
14. Kroonen Max Niederlande 2.46’58” 6″
15. Heßmann Michel Deutschland 2.46’58” 6″
16. Geßner Jakob Deutschland 2.46’58” 6″
17. Barre Louis Frankreich 2.46’58” 6″
18. Brescher Leon Deutschland 2.46’58” 6″
19. Heiduk Kim Alexander Deutschland 2.46’58” 6″
20. Andrade Pedro Portugal 2.46’58” 6″
21. Tidball William Großbritannien 2.46’58” 6″
22. Huys Branko Belgien 2.46’58” 6″
23. Engelhardt Felix Deutschland 2.46’58” 6″
24. Decuypere Nathan Belgien 2.46’58” 6″
25. Henkelmann Milan Deutschland 2.46’58” 6″
26. Aasheim Ludvig Fischer Norwegen 2.46’58” 6″
27. Ballerstedt Maurice Deutschland 2.46’58” 6″
28. Benz Pirmin Deutschland 2.46’58” 6″
29. Kirsch Gilles Luxembourg 2.46’58” 6″
30. Kelemen Petr Tschechien 2.46’58” 6″
31. Bugar Marek Slovakei 2.46’58” 6″
32. Boucek Jakub Tschechien 2.46’58” 6″
33. Grendene Marco Italien 2.46’58” 6″
34. Retailleau Valentin Frankreich 2.46’58” 6″
35. Gajdula Marek Slovakei 2.46’58” 6″
36. Gråsvold Dennis Norwegen 2.46’58” 6″
37. Mota Guilherme Portugal 2.46’58” 6″
38. Sheehan Riley USA 2.46’58” 6″
39. Goncalves Helder Portugal 2.46’58” 6″
40. Stockx Aaron Belgien 2.46’58” 6″
41. Raßmann Frederik Deutschland 2.46’58” 6″
42. Belle van Bas Niederlande 2.46’58” 6″
43. Ronhaar Pim Niederlande 2.46’58” 6″
44. Uden Casper Niederlande 2.46’58” 6″
45. Yamamoto Tetsuo Japan 2.46’58” 6″
46. Plambeck Moritz Deutschland 2.47’13” 21″
47. Parashchak Yaroslav Ukraine 2.47’13” 21″
48. Delbove Joris Frankreich 2.47’13” 21″
49. Verbeeck Calvin Belgien 2.47’13” 21″
50. Repa Vojtech Tschechien 2.47’13” 21″
51. Hinidashev Yaroslav Ukraine 2.47’13” 21″
52. Klyver Hjalmar Schweden 2.47’13” 21″
53. Miksanik Vladimir Tschechien 2.47’13” 21″
54. Bettendorff Loïc Luxembourg 2.47’13” 21″
55. Nessler Martin Italien 2.47’13” 21″
56. Verre Alessandro Italien 2.47’13” 21″
57. Weispfennig Nils Deutschland 2.47’13” 21″
58. Chatila Brunotte Antonin Frankreich 2.47’13” 21″
59. Umakoshi Hiroyuki Japan 2.47’13” 21″
60. George Alfred Großbritannien 2.47’13” 21″
61. Rushby Max Großbritannien 2.47’13” 21″
62. Märkl Lukas Deutschland 2.47’13” 21″
63. Wilksch Hannes Deutschland 2.47’21” 29″
64.   Papierski Damian Polen 2.47’21”   29″ 
65. Desimpeleare Victor Fuhrmann Dänemark 2.47’23” 31″
66. Pounder Alastair R USA 2.47’23” 31″
67. Peter Jannis Deutschland 2.47’23” 31″
68. Caixas Rodrigo Portugal 2.47’26” 34″
69. Dahlblom Anton Schweden 2.47’27” 35″
70. Marsman Tim Niederlande 2.47’30” 38″
71. Richard Maxime Frankreich 2.47’30” 38″
72. Rinke Jan Eric Deutschland 2.47’32” 40″
73. Menegotto Jacopo Italien 2.47’32” 40″
74. Ferreira Antonio Portugal 2.47’32” 40″
75. Matteucci Gabriele Italien 2.47’32” 40″
76. Holzleitner Mario Österreich 2.47’34” 42″
77. Riegler Nikolas Österreich 2.47’34” 42″
78. Kuhn Jan Deutschland 2.47’36” 44″
79. Toupalik Jakub Tschechien 2.47’36” 44″
80. Barbosa Diogo Portugal 2.47’41” 49″
81. Boots Kendrick USA 2.48’01” 1’09”
82. Brynsrud Magnus Norwegen 2.48’04” 1’12”
83. Bodnar Bastien Frankreich 2.46’58” 6″
84. Kluckers Arthur Luxembourg 2.46’58” 6″
85. Bilyi Maksym Ukraine 2.51’38” 4’46”
86. Dik Calvin Deutschland 2.51’38” 4’46”
87. Simmons Quinn R USA 2.52’47” 5’55”
88. Kess Nicolas Luxembourg 2.52’47” 5’55”
89.   Ryszewski Kamil Polen 2.53’05”   6’13” 
90. Coma Richard Slovakei 2.53’51” 6’59”
91. Fretin Milan Belgien 2.53’51” 6’59”
92. Buck-Gramcko Tobias Deutschland 2.53’51” 6’59”
93. Heggø Andre Norwegen 2.55’27” 8’35”
94. Haraes Hugo Olav Schweden 2.55’27” 8’35”
95. Korsnes Marcus Norwegen 2.55’32” 8’40”
96. Malmberg Matias Gunnar Dänemark 2.55’37” 8’45”
97. Götzinger Valentin Österreich 2.55’43” 8’51”
98. Sokolovskyi Maksym Ukraine 3.01’05” 14’13”
99. Jitaru Cipiran Rumänien 3.01’15” 14’23”
100. Vasiloiu Valentin Rumänien 3.01’15” 14’23”
101. Schmidbauer Maximilian Österreich 3.01’17” 14’25”
102. Wallinder Wincent Schweden 3.01’17” 14’25”
103. Gratzer Alexander Österreich 3.01’19” 14’27”
104. Hansen Marcus Sander Dänemark 3.01’38” 14’46”
105. Fukuda Yoshiaki Japan 3.01’38” 14’46”
106. Hosoda Yuta Japan 3.01’38” 14’46”
107. Torikura Hissho Japan 3.01’38” 14’46”
108. Michalicka Stefan Slovakei 3.01’38” 14’46”
109. Kanaka Oleg Ukraine 3.04’02” 17’10”
110. Bleyer Paul Österreich 3.04’35” 17’43”
111. Wallinder Wilhelm Schweden 3.09’27” 22’35”
112.   Wawrzyniak Karol Polen 3.09’27”   22’35”  
113.   Richter Wiktor Polen 3.09’27”   22’35”
114. Bridges Zach Großbritannien 3.09’27” 22’35”
115.   Grzenkowicz Nikodem Polen 3.09’32”   22’40”  
116.   Gałka Michał Polen 3.09’32”   22’40”
117. Madsstuen Emil Schweden 3.10’13” 23’21”
118. Marcu Adi Narcis Rumänien 3.10’40” 23’48”
119. Nagy Simon Slovakei 3.10’40” 23’48”
120. Blatt Pablo Luxembourg 3.10’40” 23’48”