Patryk Górecki (KS Pogoń Mostostal Puławy) wygrał 62. edycję wyścigu przyjaźni Polsko – Ukraińskiej im. płk Skopenko.

Po dwóch dnia rywalizacji liderem wyścigu był Mariusz Gąsiorowski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), ale wszystko pozmieniało się na etapie jazdy indywidualnej na czas w Żdanowie. Młodzi kolarze mieli do pokonania 19 kilometrów.

Najszybszy okazał się Patryk Górecki (KS Pogoń Mostostal Puławy), który wręcz zdemolował konkurentów. Drugi na mecie Mateusz Kostański KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) stracił do niego ponad 38 sekund! Górecki przejął także koszulkę lidera wyścigu.

Czwarty etap to ponad 105 kilometrów wokół Zamościa. Po raz kolejny o zwycięstwo walczyli sprinterzy i jeszcze raz najlepszy okazał się Stanisław Aniołkowski (Team Hurom). Kilka sekund w generalce odrobił Gąsiorowski, ale przed ostatnim odcinkiem Górecki prowadził o 21 sekund.

Ostatniego dnia także doszło do pojedynku sprinterskiego, z którego obronną ręką wyszedł Andrii Rozghoniuk (Ukraina Tor). Kolejne miejsca zajęli Mariusz Gąsiorowski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) i Mateusz Pomaski (KS Pogoń Mostostal Puławy).

W generalce zwyciężył Patryk Górecki (KS Pogoń Mostostal Puławy), klasyfikacja punktowa dla Gąsiorowskiego, a górska dla Jakuba Jąkały (TC Chrobry Scott Głogów).