Młody Polak po raz kolejny zanotował świetny występ we Włoszech i na finiszu przegrał tylko z Flavio Tasca.

Medalista mistrzostw Polski orlików w jeździe na czas od tego sezonu reprezentuje barwy włoskiej ekipy (VPM P.S.Elpidio-Monte Urano). Przed sezonem przekonywał, że będzie chciał jak najlepszą formę zbudować na Giro d’Italia dla orlików. Już na początku maja podczas Muri Fermani Pasta De Carlonis wywalczył siódme miejsce.

Na wczorajszym Gran Premio Grottazzolina Polak zabrał się w decydujący odjazd wraz z Flavio Tasca (Work Service Videa Coppi Gazzera) i swoim kolegą z drużyny Andra Di Renzo.

Trójka dobrze współpracowała i na ostatniej rundzie miała dwie minuty przewagi nad kolejnymi kolarza. Było wiadomo, że wśród nich jest triumfator wyścigu. 400 metrów przed metą na długi finisz zdecydował się Tasca i to on został zwycięzcą wyścigu. Mocno zmęczony Sowiński wywalczył świetne, drugie miejsce.

TOP 10:

1° TASCA FLAVIO (WORK SERVICE VIDEA COPPI GAZZERA)
2° SOWIŃSKI ARTUR (VPM PORTO SANT’ELPIDIO MONTE URANO)
3° DI RENZO ANDREA (VPM PORTO SANT’ELPIDIO MONTE URANO)
4° CARMONA MEJIA CHRYSTIAM DAVID (A.D.S.C. CALZATURIERI MONTEGRANARO MARINI SILVANO) a 1’52”
5° GOMEZ UROSA LUIS ANTONIO (WORK SERVICE VIDEA COPPI GAZZERA)
6° CARBONI MATTEO (BEVILACQUA SPORT – FERRETTI)
7° TOSIN RICCARDO (WORK SERVICE VIDEA COPPI GAZZERA)
8° MARINOZZI ALESSANDRO (SANGEMINI – M.G. K VIS)
9° D’APOTE GIUSEPPE (VPM PORTO SANT’ELPIDIO MONTE URANO)
10° CAPONE FILIPPO (FUTURA TEAM-ROSINI)

Poprzedni artykułWyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej 2018: Patryk Górecki triumfatorem
Następny artykułLotto Thuringen Ladies 2018: Brennauer wygrywa wyścig, Jasińska 8