Fot. Kuota

Francuska ekipa otrzymała zaproszenie od organizatorów na jubileuszową, 75. edycję polskiego wyścigu.

Tegoroczne Tour de Pologne odbędzie się w dniach 4-10 sierpnia i będzie świętować kilka rocznic – 90 lat od pierwszej edycji, 75. edycja, 100 lat niepodległości kraju oraz 25 lat od momentu, w którym dyrektorem został Czesław Lang. Właśnie wicemistrz olimpijski z Moskwy cieszy się z przyjazdu słynnej i bardzo silnej ekipy z Francji.

Cofidis, Solution Credits to bardzo interesująca ekipa z długą tradycją na szczycie kolarstwa. Chociaż nie są częścią WorldTour od 2010 roku, to utrzymują najwyższą jakość i pokazują się w każdym wyścigu. Stale są zapraszani na największe imprezy świata, w tym roku pojawią się na Tour de France i Vuelta a Espana, a wcześniej byli na Milano-Sanremo i Liege-Bastogne-Liege. Z okazji jubileuszów chcemy ściągnąć do Polski zespoły, które przyczynią się do wzbogacenia Tour de Pologne

– mówi Czesław Lang.

Z powrotu do Polski po długiej przerwie cieszy się też Cedric Vasseur, menedżer Cofidis, Solution Credits.

Nie byliśmy na Tour de Pologne od 2009 roku. Wyścig utrwalił bardzo mocną pozycję w kalendarzu WorldTour i rok po roku widać, że impreza się rozrasta zarówno pod względem poziomu sportowego jak i rozgłosu. Jako kolarz miałem okazję się tu ścigać i mam wspaniałe wspomnienia – wsparcie kibiców było ogromne. 

Wcześniej LangTeam informował już, że pierwszą dziką kartę otrzymał rosyjski zespół Gazprom-RusVelo. Oficjalna prezentacja trasy odbędzie się już w ten weekend (18-20 maja) przy okazji maratonu MTB Vienna Life Maraton w sobotę i LangTeam Race w niedzielę.