@CyclingphotoLIV

Karel Vacek (Czechy) triumfował na królewskim etapie Wyścigu Pokoju Juniorów. Liderem pozostał Remco Evenepoel (Belgia).

Przedostatni odcinek juniorskiego Wyścigu Pokoju prowadził z Teplic do Altenbergu. Młodzi kolarze musieli pokonać niespełna 97 kilometrów,a po drodze dwukrotnie zmierzyć się z podjazdem Vitiska. Śmiało ten etap można było nazwać królewskim.

Po kilku nieudanych atakach w ucieczkę zabrała się czternastoosobowa grupka.

Jednak mocna praca reprezentacji Czech spowodowała, że jeszcze przed pierwszym podjazdem peleton dogonił ucieczkę. Na wzniesieniu Vitiska zaatakowali Remco Evenepoel (Belgia) i Karel Vacek (Czechy), ale konkurenci nie pozwolili im na odjazd.

Po zjeździe i chwili spokoju po raz kolejny spróbował Vacek. Wraz z Czechem w odjazd zabrali się: Ludvig Fischer Aasheim (Norwegia), Samuele Rubino, Alessio Martinelli i Antonio Tiberi (wszyscy Włochy) oraz Ilan Van Wilder (Belgia). Po chwili dojechał do nich lider wyścigu Evenepoel.

Ta grupka powalczyła na finałowym podjeździe o etapowy triumf. Najwięcej sił zachował Karel Vacek (Czechy), który także w ubiegłym sezonie wygrał bliźniaczy odcinek. Drugi był Remco Evenepoel (Belgia), który utrzymał koszulkę lidera. Jako trzeci finiszował Tiberi (Włochy).

Najlepszym z Polaków był dzisiaj Karol Wawrzyniak, który jednak stracił do zwycięzcy ponad siedem minut i uplasował się na 47. pozycji. W generalce Wawrzyniak jest 54.

Pełne wyniki – TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments