ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

Holender po sprincie z peletonu wygrał ostatni etap i przypieczętował sukces w klasyfikacji generalnej.

Ostatniego dnia rywalizacji w XXX Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza kolarze mieli do pokonania 85km. Start i meta zostały umiejscowione w mieście, które jest gospodarzem tej imprezy.

W przeciwieństwie do pierwszych etapów tym razem pierwsza ucieczka została zawiązana dość szybko. Od peletonu oderwali się Bartłomiej Zabłocki (SMS Żyrardów) i Dzianis Mazur (reprezentacja Białorusi). Peleton utrzymywał jednak harcowników w zasięgu wzroku.

Stosunkowo łatwa runda wokół Grudziądza nie przyniosła jednak zaskakujących rozstrzygnięć – ucieczki były kasowane przez peleton i to właśnie z zasadniczej grupy wyłoniony został zwycięzca. Najszybszy był Olav Kooij (Forte U19), który w ten sposób przypieczętował sukces w klasyfikacji generalnej.

Drugi na mecie był Hannes Wilksch (RSC Cottbus), a trzeci Hidde Van Veenendaal (WV De Jonge Renner). Najlepszym z Polaków był czwarty Maciej Belniak (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). W klasyfikacji generalnej najlepszy “Biało-Czerwony” był siódmy – Wiktor Richter (reprezentacja Polski).

Pełne wyniki – TUTAJ