dkpcycling

Szwedka zgarnęła póki co wszystkie etapy ze startu wspólnego. Liderką pozostała zwyciężczyni porannej czasówki Olga Zabelinskaya (Cogeas-Mettler).

Po porannej czasówce na kobiecy peleton czekał etap ze startu wspólnego. Zawodniczki miały do pokonania nieco ponad 63km z Detmarovic do Visalaje, a ostatnie 20 kilometrów nieustannie wiodło w górę.

Wszystkie zawodniczki wydawały się czekać na sam podjazd, gdyż pierwsze 40 kilometrów peleton pokonał razem.

W końcówce atakowała Alice Arzuffi (Bizkaia Durango), ale została doścignięta tuż przed metą przez nikogo innego, jak Emilię Fahlin (Wiggle-High5). Szwedka zgarnęła tym samym trzeci etapowy skalp w tym wyścigu. Drugie miejsce zajęła Olga Zabelinskaya (Cogeas-Mettler), a podium uzupełniła Kelly van der Steen (Lotto Soudal Ladies).

Najwyżej z Polek, na 12. miejscu, finiszowała Katarzyna Wilkos, która straciła 25 sekund do zwyciężczyni. W klasyfikacji generalnej najlepszą z naszych rodaczek jest za to 21. Aurela Nerlo.

Wyniki – tutaj

Poprzedni artykułGrudziądz 2018: Kooij wygrywa sprint, mocni Klementowski i Richter
Następny artykułJacob Fuglsang: „wszystko zależało od taktyki”
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.