fot. Bardiani - CSF

23-letni Giulio Ciccone to najmocniejsza karta ekipy Bardiani – CSF w tegorocznej edycji Giro d’Italia. Włoski team we wtorek zaprezentował swój skład, który celować będzie w zwycięstwa etapowe.

Bardiani na szosach Włoch i Izraela powalczy o zmazanie plamy, jaką przed rokiem wywołało dopingowym skandalem. Na dzień przed startem wyścigu zdyskwalifikowanych zostało bowiem dwóch jego kolarzy: Nicola Ruffoni i Stefano Pirazzi. Zespół w tamtej edycji Corsa Rosa jechał w siedmioosobowym składzie i nie zanotował żadnych wartościowych wyników.

Tym razem może jednak być inaczej, a największą gwiazdą drużyny wydaje się być Giulio Ciccone. Młody zawodnik pokazywał się już w tym sezonie z bardzo dobrej strony: Settimana Internazionale Coppi e Bartali (kategoria 2.1) ukończył na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej, W Tour of the Alps (2.HC) był dziewiąty, zaś w ostatnią niedzielę wygrał jednodniowy Giro dell’Apenino (1.1).

Szefostwo zdaje sobie jednak sprawę, że swoich nadziei nie może pokładać tylko w jednym kolarzu.

Każdy etap ma być dla nas szansą na pokazanie się, ataki i walkę o zwycięstwo. Naszym celem będą triumfy etapowe i zdajemy sobie sprawę, że aby osiągnąć ten cel, potrzebować będziemy silnej i zmotywowanej drużyny, a nie pojedynczej gwiazdy

– zaznaczył Roberto Reverberi, dyrektor sportowy.

Obok 23-latka w składzie znaleźli się również: Simone Andreetta, Enrico Barbin, Andrea Guardini, Mirco Maestri, Manuel Senni, Paolo Simion i Alessandro Tonelli.

Skład Bardiani – CSF na Giro d’Italia: Giulio Ciccone, Simone Andreetta, Enrico Barbin, Andrea Guardini, Mirco Maestri, Manuel Senni, Paolo Simion, Alessandro Tonelli.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments