Zwycięstwem Bena O’Connora (Dimension Data) zakończył się trzeci etap Tour of the Alps. Nowym liderem został Thibaut Pinot (Groupama – FDJ).

Trzeci dzień rywalizacji w wyścigu dookoła Alp miał być szansą dla uciekinierów. Do pokonania było bowiem 138 kilometrów górzystego terenu z Ora do Merano, lecz ze szczytu ostatniego wzniesienia do mety było jeszcze 26 kilometrów.

Niespodziewanie, od samego początku, najmocniejsze ekipy postanowiły maksymalnie utrudniać wyścig. Już na pierwszym wzniesieniu za rozkręcanie tempa wzięły się ekipy Sky oraz Groupama – FDJ, co wprowadziło bardzo dużo chaosu. Problemy z utrzymaniem tempa peletonu miało bowiem wielu kolarzy, w tym m.in. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice).

Po przejechaniu pierwszej góry, sytuacja zdążyła się jednak uspokoić. Pozwoliło to odskoczyć kilku harcownikom. Tym razem byli to Manuel Senni (Bardiani – CSF), Stephan Rabitsh (Felbermayr – Simplon Wels), Giovanni Visconti (Bahrain – Merida) i Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale). Ich przewaga szybko urosła do 4 minut, a sytuację kontrolować starali się kolarze Androni – Sidermec.

Czym jednak byłyby włoskie góry bez ataków faworytów! Na podjeździe pod Passo Mendola, najważniejsi kolarze w peletonie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Jako pierwszy, na bardzo odważną akcję zdecydował się Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), któremu na koło wskoczyli Domenico Pozzovivo (Bahrain – Merida), Ben O’Connor (Dimension Data) oraz Mark Padun (Bahrain – Merida). Bardzo mocna grupa szybko zyskała kilkadziesiąt sekund przewagi, a po czasie doszła do wcześniejszych uciekinierów. Jednocześnie około minutę z tyłu za pogoń wzięły się ekipy Astana i Sky, a lider klasyfikacji generalnej musiał samotnie kontrolować sytuację.

Ostatni podjazd dnia – Passo Palade – nie przyniósł żadnych zmian. Jedynie w czołówce zdołali się utrzymać zdecydowanie najmocniejsi, a grupa lidera traciła do ucieczki ponad 40 sekund. Wiele wskazywało na to, że Thibaut Pinot ma bardzo dużą szansę na przejęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

Niestety dla uciekinierów, Chris Froome postanowił wykorzystać swoje umiejętności zjazdowe i zdołał odrobić kilkadziesiąt sekund straty razem z m.in. Fabio Aru (UAE Team Emirates), Miguelem Angelem Lopezem (Astana) i Michalem Schlegelem (CCC Sprandi Polkowice). Droga prowadząca w dół nie była też szczęśliwa dla Ivana Sosy, który zanotował nieprzyjemny upadek i przez to stracił sporo czasu. Tym samym było prawie pewne, iż walka na finiszu ustawi także klasyfikację generalną.

Ostatecznie, po bardzo odważnej, solowej akcji w końcówce, etap wygrał Ben O’Connor (Dimension Data). Pięć sekund za Australijczykiem, na metę wpadli Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), który został nowym liderem, oraz Domenico Pozzovivo (Bahrain – Merida).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 3:30:05
2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:05
3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:05
4 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:05
5 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:05
6 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:05
7 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:05
8 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 0:00:05
9 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:05
10 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:05
11 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:14
12 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:57
13 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:24
14 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:01:24
15 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:01:24
16 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:01:24
17 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:24
18 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:24
19 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:01:24
20 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:01:24
21 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:01:24
22 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:01:24
23 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:24
24 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:01:24
25 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:24
26 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:24
27 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:01:24
28 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:24
29 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:01:24
30 Nicola Conci (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:24
31 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:01:24
32 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:01:24
33 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:01:24
34 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:01:40
35 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:40
36 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:20
37 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:03:24
38 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:09
39 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:08:00
40 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:11:18
41 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:11:18
42 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:11:18
43 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:11:18
44 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:11:57
45 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:11:57
46 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:57
47 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:11:57
48 Alessandro Monaco (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:11:57
49 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:11:57
50 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:11:57
51 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:11:57
52 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:57
53 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:11:57
54 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:11:57
55 Alberto Amici (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:11:57
56 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:11:57
57 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:11:57
58 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:11:57
59 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:15:08
60 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:15:08
61 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:15:08
62 Georg Zimmermann (GER) Tirol Cycling Team 0:15:08
63 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:15:08
64 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:15:08
65 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:08
66 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:08
67 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:15:08
68 Matteo Sobrero (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:15:08
69 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:15:08
70 Luca Covili (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:15:08
71 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:15:08
72 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:15:08
73 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:15:08
74 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:15:08
75 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:15:08
76 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:15:08
77 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:15:08
78 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:15:08
79 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:15:08
80 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:17:47
81 Johannes Schinnagel (GER) Tirol Cycling Team 0:17:47
82 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:17:47
83 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:47
84 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:17:47
85 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:47
86 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy 0:17:47
87 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:17:47
88 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:17:47
89 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:19:11
90 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:19:11
91 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:19:11
92 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:19:11
93 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:19:11
94 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:19:11
95 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:19:11
96 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:19:11
97 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:19:11
98 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:19:11
99 Marco Bernardinetti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:19:11
100 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:19:11
101 Michel Piccot (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:19:11
102 Michal Kolár (Svk) Bora – Hansgrohe 0:19:11
103 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:19:11
104 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:19:11
105 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:11
106 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:19:11
107 Lukas Schlemmer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:19:11
108 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:11
109 Marco Friedrich (AUT) Tirol Cycling Team 0:19:11
110 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:19:11
111 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:11
112 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:19:11
113 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:19:11
114 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:19:11
115 Johannes Adamietz (GER) Tirol Cycling Team 0:19:11
116 Markus Wildauer (AUT) Tirol Cycling Team 0:19:11
117 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:19:11
118 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:19:11
119 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:19:11
120 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:19:11
121 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:19:11
122 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:11
123 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:19:11
124 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy 0:19:11
125 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:11
126 Aitor Gonzalez Prieto (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:11
127 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:19:11
DNF Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia
DNF Benjamin Brkic (AUT) Tirol Cycling Team
DNF Daniel Knapp (AUT) Tirol Cycling Team
DNF Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe
DNF William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ
DNF Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF
DNS Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 10:52:19
2 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:15
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:15
4 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:16
5 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:50
6 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:01:21
7 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:01:27
8 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:01:36
9 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:01:45
10 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:01:55
11 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:58
12 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:02:02
13 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:02:36
14 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:40
15 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:02:42
16 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:46
17 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:02:54
18 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:31
19 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:03:57
20 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:00
21 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:04
22 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:04:17
23 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:04:30
24 Nicola Conci (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:04:34
25 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:05:21
26 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:05:33
27 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:36
28 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:07:00
29 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:23
30 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:07:33
31 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:07:52
32 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 0:08:43
33 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:08:58
34 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:10:20
35 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:12:07
36 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:13:50
37 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:13:58
38 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:14:13
39 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:17:11
40 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:17:16
41 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:43
42 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:18:39
43 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:19:07
44 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:20:26
45 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi – Polkowice 0:20:27
46 Alberto Amici (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:20:35
47 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:20:49
48 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:20:56
49 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:21:09
50 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:21:25
51 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:22:53
52 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:22:59
53 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:23:07
54 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:23:31
55 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:23:31
56 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:23:35
57 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:23:49
58 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:24:49
59 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:25:11
60 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:25:26
61 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:08
62 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:26:36
63 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:26:45
64 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:27:13
65 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:28:40
66 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:54
67 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:29:05
68 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:29:16
69 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:29:36
70 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:29:49
71 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:29:53
72 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:30:52
73 Georg Zimmermann (GER) Tirol Cycling Team 0:31:53
74 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:32:01
75 Luca Covili (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:32:52
76 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:33:00
77 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:33:04
78 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:33:27
79 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:33:54
80 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:34:12
81 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:34:29
82 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:34:56
83 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:35:07
84 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:35:11
85 Matteo Sobrero (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:35:24
86 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:36:23
87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:36:33
88 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:36:40
89 Alessandro Monaco (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:36:49
90 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:37:13
91 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:37:23
92 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy 0:37:54
93 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:39:08
94 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:39:37
95 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:39:38
96 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:39:58
97 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:39:58
98 Johannes Adamietz (GER) Tirol Cycling Team 0:40:44
99 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:41:13
100 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:41:15
101 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:41:15
102 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:41:25
103 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:41:25
104 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:41:25
105 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:41:25
106 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:41:58
107 Michel Piccot (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:42:32
108 Lukas Schlemmer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:43:47
109 Marco Bernardinetti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:44:17
110 Johannes Schinnagel (GER) Tirol Cycling Team 0:44:36
111 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:44:44
112 Aitor Gonzalez Prieto (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:45:27
113 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:46:00
114 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:46:00
115 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:46:03
116 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:47:14
117 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:47:25
118 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:47:25
119 Markus Wildauer (AUT) Tirol Cycling Team 0:47:25
120 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:47:47
121 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:47:47
122 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:48:20
123 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:48:41
124 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:49:17
125 Marco Friedrich (AUT) Tirol Cycling Team 0:56:05
126 Michal Kolár (Svk) Bora – Hansgrohe 0:56:40
127 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy 0:59:03