Zwycięstwem Pello Bilbao (Astana) zakończył się pierwszy etap Tour of the Alps. Hiszpan założył też koszulkę lidera wyścigu.

Pierwszy odcinek włosko-austriacki wyścigu miał już ułożyć klasyfikację generalną. Kolarze mieli do pokonania niespełna 135 kilometrów z Arco do Folgarii, a ostatnia premia górska drugiej kategorii została usytuowana około 6 kilometrów przed kreską.

Praktycznie zaraz po starcie, od peletonu oderwała się ucieczka w składzie Aleksejs Saramotins (BORA – hansgrohe), Natanel Berhanne (Dimension Data), Aleksey Rybalkin (Gazprom – Rusvelo), Davide Ballerini (Androni – Sidermec), Mathias Krizek (Felbmayr – Simplon Wels), Pascal Eenkhorn (LottoNL – Jumbo), Joan Bou (Nippo – Vini Fantini), Marco Friedrich (Tirol Cycling Team) i Alex Turrin (Wilier Triestina). Ich przewaga dość szybko urosła do 3 minut i praktycznie do ostatniego podjazdu utrzymywała się na takim poziomie.

Peleton przez zdecydowaną większość etapu jechał bardzo spokojnie. Wszystko kontrolować starali się kolarze Groupama – FDJ oraz Team Sky, a zawodnicy pozostałych ekip starali się oszczędzać jak najwięcej energii.

Kiedy tylko grupa zasadnicza wjechała na pierwsze kilometry wspinaczki pod Serrada, Team Sky postanowił rozpocząć swój taniec. Przewaga harcowników z automatu spadła do około dwóch minut, a z tyłu peletonu, pierwsi kolarze mieli problem z utrzymaniem wysokiego tempa. Jednocześnie w okolicach czoła peletonu pojawili się też kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Około 12 kilometrów przed kreską ucieczka została doścignięta, a z peletonu rozpoczęły się ataki. Pierwszym z walecznych kolarzy był Sebastien Reichenbach (Groupama – FDJ), do którego doskoczyli Giulio Ciccone (Bardiani – CSF) oraz jeden z kolarzy Astany. Po chwili to młody Włoch postanowił “poprawić”, co pozwoliło mu zbudować kilkanaście sekund przewagi nad peletonem prowadzonym przez kolegów Chrisa Froome’a.

Niespełna 11 kilometrów zabawa rozpoczęła się jednak na dobre. Wówczas na pierwsze harce pozwolił sobie Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), który szybko doskoczył do swojego kolegi z drużyny, by później pognać w kierunku szczytu. Kolarze Team Sky nie dawali jednak za wygraną i szybko ostudzili zapędy znakomitego Francuza.

Nieco ponad kilometr przed szczytem podjazdu, kolarze Team Sky postanowili jeszcze raz podkręci tempo, co porwało ograniczony już peleton. Jak się okazało, było to przygotowanie ataku Chrisa Froome’a (Sky), na którego kole utrzymali się jedynie Thibaut Pinot, Domenico Pozzovivo (Bahrain – Merida) i George Bennett (LottoNL – Jumbo). Mocny kwartet, jak można było się spodziewać, doszedł samotnego Ciccone i pognał do mety. Chwilę później jednak do czołówki dojechali też pozostali kolarze z peletonu.

Jak się później okazało, kluczowe były finałowe kilometry. To tam na samotną akcję zdecydował się Pello Bilbao (Astana), który sięgnął po zwycięstwo etapowe i pozycję lidera. Kilka sekund za Hiszpanem finiszowali Luis Leon Sanchez (Astana) oraz Ivan Sosa (Androni – Sidermec).

Wyniki pierwszego etapu:

1 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (ESP) ASTANA PRO TEAM 3:26:41
2 SANCHEZ Luis León (ESP) ASTANA PRO TEAM 0:00:06
3 SOSA CUERVO Ivan Ramiro (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:06
4 PINOT Thibaut (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:00:10
5 FROOME Chris (GBR) TEAM SKY 0:00:10
6 POZZOVIVO Domenico (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:00:10
7 BENNETT George (NZL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:10
8 CICCONE Giulio (ITA) BARDIANI CSF 0:00:10
9 HERMANS Ben (BEL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:10
10 ARU Fabio (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:14
11 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:14
12 PADUN Mark (UKR) BAHRAIN – MERIDA 0:00:14
13 HIRT Jan (CZE) ASTANA PRO TEAM 0:00:14
14 LOPEZ MORENO Miguel Angel (COL) ASTANA PRO TEAM 0:00:14
15 ZEITS Andrey (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:00:18
16 RAVASI Edward (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:01:04
17 CONCI Nicola (ITA) ITALY 0:01:04
18 REICHENBACH Sébastien (SUI) GROUPAMA – FDJ 0:01:07
19 PETILLI Simone (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:01:07
20 VILLELLA Davide (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:01:07
21 ZOIDL Riccardo (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:01:07
22 MEINTJES Louis (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:01:07
23 BOUWMAN Koen (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:07
24 SCHLEGEL Michal (CZE) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:01:07
25 CUNEGO Damiano (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:13
26 GENIEZ Alexandre (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:01:13
27 VISCONTI Giovanni (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:01:13
28 ANTUNES Amaro (POR) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:01:13
29 O’CONNOR Ben (AUS) TEAM DIMENSION DATA 0:01:22
30 ELISSONDE Kenny (FRA) TEAM SKY 0:01:34
31 DE LA CRUZ MELGAREJO David (ESP) TEAM SKY 0:01:52
32 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:02:11
33 SANTAROMITA Ivan (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:02:16
34 GROSSSCHARTNER Felix (AUT) BORA – HANSGROHE 0:02:16
35 HENAO GOMEZ Sebastian (COL) TEAM SKY 0:02:16
36 MONTAGUTI Matteo (ITA) AG2R LA MONDIALE 0:02:30
37 BISOLTI Alessandro (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:02:54
38 ANDREETTA Simone (ITA) BARDIANI CSF 0:03:12
39 EARLE Nathan (AUS) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:03:12
40 CARBONI Giovanni (ITA) BARDIANI CSF 0:03:12
41 DUPONT Hubert (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:03:12
42 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:03:12
43 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:03:12
44 BIDARD François (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:03:12
45 LAENGEN Vegard Stake (NOR) UAE TEAM EMIRATES 0:03:12
46 PREIDLER Georg (AUT) GROUPAMA – FDJ 0:04:05
47 ZARDINI Edoardo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:04:05
48 KUDUS Merhawi (ERI) TEAM DIMENSION DATA 0:04:11
49 CONTI Valerio (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:04:12
50 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:04:14
51 ĐURASEK Kristijan (CRO) UAE TEAM EMIRATES 0:04:18
52 STALNOV Nikita (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:04:38
53 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:04:43
54 BOU COMPANY Joan (ESP) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:05:18
55 ARSLANOV Ildar (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:05:24
56 JAUREGUI Quentin (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:05:24
57 LEHNER Daniel (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:05:24
58 VELASCO Simone (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:05:24
59 RABITSCH Stephan (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:05:24
60 AGNOLI Valerio (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:05:24
61 AMICI Alberto (ITA) ITALY 0:05:24
62 BATTAGLIN Enrico (ITA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:05:24
63 MORABITO Steve (SUI) GROUPAMA – FDJ 0:05:24
64 SENNI Manuel (ITA) BARDIANI CSF 0:05:24
65 KRIZEK Matthias (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:06:14
66 VLASOV Aleksandr (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:06:49
67 RAGGIO Luca (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:06:49
68 ANDEMESKEL Awet (ERI) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:06:49
69 PFINGSTEN Christoph (GER) BORA – HANSGROHE 0:06:56
70 TURRIN Alex (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:06:58
71 JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:07:01
72 DEIGNAN Philip (IRL) TEAM SKY 0:07:01
73 BALLERINI Davide (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:07:24
74 BERHANE Natnael (ERI) TEAM DIMENSION DATA 0:09:27
75 NAKANE Hideto (JPN) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:09:27
76 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo (COL) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:09:27
77 ROSA Diego (ITA) TEAM SKY 0:09:27
78 EIBEGGER Markus (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:09:27
79 ZACCANTI Filippo (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:09:27
80 CHEREL Mikael (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:11:15
81 DIAZ GALLEGO Jose Manuel (ESP) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:12:16
82 MONACO Alessandro (ITA) ITALY 0:12:19
83 FIRSANOV Sergey (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:13:00
84 KOBERNYAK Evgeny (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:13:00
85 COVILI Luca (ITA) ITALY 0:13:00
86 NIEMIEC Przemyslaw (POL) UAE TEAM EMIRATES 0:13:00
87 ZIMMERMANN Georg (GER) TIROL CYCLING TEAM 0:13:00
88 LUDVIGSSON Tobias (SWE) GROUPAMA – FDJ 0:13:00
89 SCHINNAGEL Johannes (GER) TIROL CYCLING TEAM 0:13:00
90 TUREK Daniel (CZE) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:13:00
91 NIV Guy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:13:00
92 OLIVIER Daan (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:00
93 CHERKASOV Nikolai (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:13:00
94 FORTIN Filippo (ITA) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:13:00
95 SCHLEMMER Lukas (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:13:00
96 WILDAUER Markus (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:13:00
97 BRKIC Benjamin (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:13:00
98 BARCELO ARAGON Fernando (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:00
99 STOSZ Patryk (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:00
100 ANTON HERNANDEZ Igor (ESP) TEAM DIMENSION DATA 0:13:00
101 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:00
102 ADAMIETZ Johannes (GER) TIROL CYCLING TEAM 0:13:00
103 PLUCINSKI Leszek (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:00
104 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:13:00
105 BAGIOLI Nicola (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:13:00
106 SCHWARZMANN Michael (GER) BORA – HANSGROHE 0:13:00
107 KUSS Sepp (USA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:00
108 GOLDSHTEIN Omer (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:13:00
109 ORSINI Umberto (ITA) BARDIANI CSF 0:13:00
110 VAN HOECKE Gijs (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:00
111 SOBRERO Matteo (ITA) ITALY 0:13:00
112 WANG Meiyin (CHN) BAHRAIN – MERIDA 0:13:00
113 RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:00
114 PUCCIO Salvatore (ITA) TEAM SKY 0:13:00
115 Masakazu Ito (JPN) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:13:00
116 PICCOT Michel (ITA) ITALY 0:13:00
117 VENTURINI Clement (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:13:00
118 MORTON Lachlan (AUS) TEAM DIMENSION DATA 0:13:00
119 STERBINI Simone (ITA) BARDIANI CSF 0:13:00
120 KOCH Jonas (GER) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:00
121 SISR Frantisek (CZE) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:00
122 EENKHOORN Pascal (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:00
123 BONNET William (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:13:00
124 KOZONTCHUK Dmitriy (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:13:00
125 GONZALEZ PRIETO Aitor (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:00
126 UDONDO SANTAMARIA Gotzon (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:00
127 MOSCA Jacopo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:13:00
128 SARAMOTINS Aleksejs (LAT) BORA – HANSGROHE 0:13:00
129 TACIAK Mateusz (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:00
130 BUSATO Matteo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:13:29
131 BERNARDINETTI Marco (ITA) ITALY 0:15:52
132 ROY Jérémy (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:16:04
133 FENG Chun Kai (TPE) BAHRAIN – MERIDA 0:16:45
134 RYBALKIN Aleksei (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:18:57
135 KOLÁR Michal (SVK) BORA – HANSGROHE 0:20:03
136 PÖSTLBERGER Lukas (AUT) BORA – HANSGROHE 0:20:03
137 KNAPP Daniel (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:21:04
138 FRIEDRICH Marco (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:21:04
DNF PELUCCHI Matteo (ITA) BORA – HANSGROHE
DNS NIBALI Antonio (ITA) BAHRAIN – MERIDA

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (ESP) ASTANA PRO TEAM 3:26:31
2 SANCHEZ Luis León (ESP) ASTANA PRO TEAM 0:00:10
3 SOSA CUERVO Ivan Ramiro (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:12
4 PINOT Thibaut (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:00:20
5 FROOME Chris (GBR) TEAM SKY 0:00:20
6 POZZOVIVO Domenico (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:00:20
7 BENNETT George (NZL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:20
8 CICCONE Giulio (ITA) BARDIANI CSF 0:00:20
9 HERMANS Ben (BEL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:00:20
10 ARU Fabio (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:24
11 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:24
12 PADUN Mark (UKR) BAHRAIN – MERIDA 0:00:24
13 HIRT Jan (CZE) ASTANA PRO TEAM 0:00:24
14 LOPEZ MORENO Miguel Angel (COL) ASTANA PRO TEAM 0:00:24
15 ZEITS Andrey (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:00:28
16 RAVASI Edward (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:01:14
17 CONCI Nicola (ITA) ITALY 0:01:14
18 REICHENBACH Sébastien (SUI) GROUPAMA – FDJ 0:01:17
19 PETILLI Simone (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:01:17
20 VILLELLA Davide (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:01:17
21 ZOIDL Riccardo (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:01:17
22 MEINTJES Louis (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:01:17
23 BOUWMAN Koen (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:17
24 SCHLEGEL Michal (CZE) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:01:17
25 CUNEGO Damiano (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:23
26 GENIEZ Alexandre (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:01:23
27 VISCONTI Giovanni (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:01:23
28 ANTUNES Amaro (POR) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:01:23
29 O’CONNOR Ben (AUS) TEAM DIMENSION DATA 0:01:32
30 ELISSONDE Kenny (FRA) TEAM SKY 0:01:44
31 DE LA CRUZ MELGAREJO David (ESP) TEAM SKY 0:02:02
32 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:02:21
33 SANTAROMITA Ivan (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:02:26
34 GROSSSCHARTNER Felix (AUT) BORA – HANSGROHE 0:02:26
35 HENAO GOMEZ Sebastian (COL) TEAM SKY 0:02:26
36 MONTAGUTI Matteo (ITA) AG2R LA MONDIALE 0:02:40
37 BISOLTI Alessandro (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:03:04
38 ANDREETTA Simone (ITA) BARDIANI CSF 0:03:22
39 EARLE Nathan (AUS) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:03:22
40 CARBONI Giovanni (ITA) BARDIANI CSF 0:03:22
41 DUPONT Hubert (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:03:22
42 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:03:22
43 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:03:22
44 BIDARD François (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:03:22
45 LAENGEN Vegard Stake (NOR) UAE TEAM EMIRATES 0:03:22
46 PREIDLER Georg (AUT) GROUPAMA – FDJ 0:04:15
47 ZARDINI Edoardo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:04:15
48 KUDUS Merhawi (ERI) TEAM DIMENSION DATA 0:04:21
49 CONTI Valerio (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:04:22
50 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:04:24
51 ĐURASEK Kristijan (CRO) UAE TEAM EMIRATES 0:04:28
52 STALNOV Nikita (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:04:48
53 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:04:53
54 BOU COMPANY Joan (ESP) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:05:28
55 ARSLANOV Ildar (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:05:34
56 JAUREGUI Quentin (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:05:34
57 LEHNER Daniel (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:05:34
58 VELASCO Simone (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:05:34
59 RABITSCH Stephan (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:05:34
60 AGNOLI Valerio (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:05:34
61 AMICI Alberto (ITA) ITALY 0:05:34
62 BATTAGLIN Enrico (ITA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:05:34
63 MORABITO Steve (SUI) GROUPAMA – FDJ 0:05:34
64 SENNI Manuel (ITA) BARDIANI CSF 0:05:34
65 KRIZEK Matthias (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:06:24
66 VLASOV Aleksandr (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:06:59
67 RAGGIO Luca (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:06:59
68 ANDEMESKEL Awet (ERI) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:06:59
69 PFINGSTEN Christoph (GER) BORA – HANSGROHE 0:07:06
70 TURRIN Alex (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:07:08
71 JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:07:11
72 DEIGNAN Philip (IRL) TEAM SKY 0:07:11
73 BALLERINI Davide (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:07:34
74 BERHANE Natnael (ERI) TEAM DIMENSION DATA 0:09:37
75 NAKANE Hideto (JPN) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:09:37
76 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo (COL) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:09:37
77 ROSA Diego (ITA) TEAM SKY 0:09:37
78 EIBEGGER Markus (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:09:37
79 ZACCANTI Filippo (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:09:37
80 CHEREL Mikael (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:11:25
81 DIAZ GALLEGO Jose Manuel (ESP) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:12:26
82 MONACO Alessandro (ITA) ITALY 0:12:29
83 FIRSANOV Sergey (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:13:10
84 KOBERNYAK Evgeny (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:13:10
85 COVILI Luca (ITA) ITALY 0:13:10
86 NIEMIEC Przemyslaw (POL) UAE TEAM EMIRATES 0:13:10
87 ZIMMERMANN Georg (GER) TIROL CYCLING TEAM 0:13:10
88 LUDVIGSSON Tobias (SWE) GROUPAMA – FDJ 0:13:10
89 SCHINNAGEL Johannes (GER) TIROL CYCLING TEAM 0:13:10
90 TUREK Daniel (CZE) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:13:10
91 NIV Guy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:13:10
92 OLIVIER Daan (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:10
93 CHERKASOV Nikolai (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:13:10
94 FORTIN Filippo (ITA) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:13:10
95 SCHLEMMER Lukas (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:13:10
96 WILDAUER Markus (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:13:10
97 BRKIC Benjamin (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:13:10
98 BARCELO ARAGON Fernando (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:10
99 STOSZ Patryk (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:10
100 ANTON HERNANDEZ Igor (ESP) TEAM DIMENSION DATA 0:13:10
101 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:10
102 ADAMIETZ Johannes (GER) TIROL CYCLING TEAM 0:13:10
103 PLUCINSKI Leszek (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:10
104 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:13:10
105 BAGIOLI Nicola (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:13:10
106 SCHWARZMANN Michael (GER) BORA – HANSGROHE 0:13:10
107 KUSS Sepp (USA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:10
108 GOLDSHTEIN Omer (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:13:10
109 ORSINI Umberto (ITA) BARDIANI CSF 0:13:10
110 VAN HOECKE Gijs (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:10
111 SOBRERO Matteo (ITA) ITALY 0:13:10
112 WANG Meiyin (CHN) BAHRAIN – MERIDA 0:13:10
113 RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:10
114 PUCCIO Salvatore (ITA) TEAM SKY 0:13:10
115 Masakazu Ito (JPN) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:13:10
116 PICCOT Michel (ITA) ITALY 0:13:10
117 VENTURINI Clement (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:13:10
118 MORTON Lachlan (AUS) TEAM DIMENSION DATA 0:13:10
119 STERBINI Simone (ITA) BARDIANI CSF 0:13:10
120 KOCH Jonas (GER) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:10
121 SISR Frantisek (CZE) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:10
122 EENKHOORN Pascal (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:10
123 BONNET William (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:13:10
124 KOZONTCHUK Dmitriy (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:13:10
125 GONZALEZ PRIETO Aitor (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:10
126 UDONDO SANTAMARIA Gotzon (ESP) EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 0:13:10
127 MOSCA Jacopo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:13:10
128 SARAMOTINS Aleksejs (LAT) BORA – HANSGROHE 0:13:10
129 TACIAK Mateusz (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:13:10
130 BUSATO Matteo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:13:39
131 BERNARDINETTI Marco (ITA) ITALY 0:16:02
132 ROY Jérémy (FRA) GROUPAMA – FDJ 0:16:14
133 FENG Chun Kai (TPE) BAHRAIN – MERIDA 0:16:55
134 RYBALKIN Aleksei (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:19:07
135 KOLÁR Michal (SVK) BORA – HANSGROHE 0:20:13
136 PÖSTLBERGER Lukas (AUT) BORA – HANSGROHE 0:20:13
137 KNAPP Daniel (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:21:14
138 FRIEDRICH Marco (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:21:14