Team Sunweb

Mocne składy na kolejne dwa wyścigi ardeńskiego tryptyku przedstawiła niemiecka ekipa.

Już w środę kolarze będą walczyć na trasie Walońskiej Strzały. W drużynie Sunweb liderami na ten wyścig mają być Sam Oomen i Michael Matthews. O celach ekipy kilka słów powiedział trener, Aike Visbeek:

Zazwyczaj podczas La Flèche Wallonne ataki mamy na ostatniej rundzie, a wszystko rozstrzyga się na Mur de Huy. Tego samego spodziewamy się w tym roku. Musimy do finału doprowadzić Sama Oomena i Michaela Matthewsa, ale w razie wcześniejszych akcji będziemy mogli liczyć także na Simona Geschke.

Skład Team Sunweb na Walońską Strzałę 2018:

Laurens ten Dam, Johannes Fröhlinger, Simon Geschke, Chad Haga, Chris Hamilton, Michael Matthews, Sam Oomen.

Ostatnią odsłoną ardeńskiego tryptyku będą sobotnie zmagania na trasie Liège – Bastogne – Liège. Tam do składu Sunweb wróci Tom Dumoulin, który nie ścigał się już ponad miesiąc. Niemiecka drużyna na „Staruszce” będzie mogła także liczyć na kolarzy walczących kilka dni wcześniej w Walońskiej Strzale.

Trasa wyścigu trochę się zmieniła i ostatnie 80 kilometrów będzie w tym roku bardziej wymagające. Mamy Dumoulina, Oomena, Matthewsa i Geschke, więc możemy dostosować się do tego co pokażą inne ekipy. Jednak moim zdaniem ciężko będzie kontrolować rywalizację w sobotę

– powiedział Aike Visbeek.

Skład Team Sunweb na Liège – Bastogne – Liège 2018:

Tom Dumoulin, ohannes Fröhlinger, Simon Geschke, Chad Haga, Chris Hamilton, Michael Matthews, Sam Oomen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments