Fot. Canyon-SRAM

Zwyciężczyni Trofeo Alfredo Binda Kasia Niewiadoma znalazła się w bardzo mocnym składzie Canyon-SRAM na wyścig Ronde van Vlaanderen. 

Dyrektor sportowy i menedżer drużyny Ronny Lauke przyznał, że wybór sześciu nazwisk, które powalczą w “De Ronde” był bardzo trudny, ponieważ wiele zawodniczek drużyny Canyon-SRAM prezentuje obecnie wysoki poziom.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu mieliśmy problem z wybraniem sześcioosobowego składu. Zostaliśmy zatem zmuszeni do podjęcia kilku niewygodnych decyzji, ponieważ wybieraliśmy z większej grupy silnych zawodniczek

– powiedział Lauke.

Kierownictwo ekipy Canyon-SRAM zdecydowało się nie desygnować jednej liderki, choć nie jest tajemnicą, że trzema najsilniejszymi kolarkami w składzie są Pauline Ferrand-Prévot, Elena Cecchini i Kasia Niewiadoma.

Sposób, w jaki pojechaliśmy w Trofeo Binda pokazał, że w naszej drużynie możemy stosować wiele rozwiązań taktycznych. Nie musimy polegać na jednej lub dwóch zawodniczkach. Myślę, że dokładniejsze przewidywania dotyczące tego, jak potoczy się wyścig będą możliwe tuż przed, gdy znane będą kierunek wiatru, pogoda itd. Jedziemy do Flandrii w zrównoważonym składzie, który może powalczyć o zwycięstwo zarówno solowe, jak i z peletonu

– dodał Ronny Lauke.

Trasa Wyścigu dookoła Flandrii pań liczy 150 kilometrów, zawiera pięć brukowanych sektorów i jedenaście podjazdów. Jest ona niemal identyczna do tej z ubiegłego roku, kiedy to o losach wyścigu rozstrzygnął sprint z dziewiętnastoosobowej grupki.

Pełny skład drużyny Canyon-SRAM na Ronde van Vlaanderen 2018: Hannah Barnes, Elena Cecchini, Lisa Klein, Kasia Niewiadoma, Pauline Ferrand-Prévot oraz Trixi Worrack.