Lider drużyny Mitchelton-Scott Caleb Ewan chce poprawić dziesiąte miejsce, które zajął w wyścigu Mediolan-San Remo przed rokiem. Do dyspozycji będzie miał mocną i doświadczoną drużynę.

Ewan będzie mógł liczyć na dobrych i doświadczonych rozprowadzających: mistrza Słowenii Lukę Mezgeca, zwycięzcę Tour Down Under Daryla Impeya oraz Rogera Kluge. Skład uzupełniają wielokrotny zwycięzca etapów w wielkich tourach i specjalista od wyścigów klasycznych Matteo Trentin, triumfator Paryż-Roubaix Mathew Hayman oraz Jack Bauer.

23-letni Caleb Ewan stanie na starcie „La Primavery” po raz drugi w karierze. W bieżącym sezonie wygrywał dwukrotnie – na drugim etapie Tour Down Under oraz w Clasica de Almeria.

W ubiegłym roku pokonałem Cipressę i Poggio w pierwszej grupie, czułem się dobrze i jestem zadowolony, że w debiutanckim występie zająłem miejsce w pierwszej dziesiątce. Jeśli chce się bowiem mieć jakiekolwiek szanse na zwycięstwo, trzeba być z przodu na tych dwóch ostatnich podjazdach.

To długi wyścig, liczący prawie 300 kilometrów, zatem większość moich ostatnich treningów koncentrowała się na tym, abym był w stanie przejechać ten dystans i jeszcze w dodatku zachować siły na końcówkę.

Dzięki temu, że ukończyłem go w 2017 roku wiem, czego się spodziewać. Ponadto jestem rok starszy i mam kolejny sezon w nogach. Mamy naprawdę silną drużynę. Jest to jedyny monument, który może wygrać sprinter, w związku z czym zawsze chciałem w nim startować i walczyć o zwycięstwo

– powiedział Caleb Ewan oficjalnej stronie internetowej Mitchelton-Scott.

Drużyna Mitchelton-Scott ma dobre wspomniane z San Remo, ponieważ w 2012 roku zwyciężył tam Simon Gerrans (obecnie BMC Racing Team). W 2015 roku miejsce na najniższym stopniu podium zajął Michael Matthews (obecnie Team Sunweb).

Mediolan-San Remo zawsze będzie dla nas wyjątkowym wyścigiem, ponieważ był to pierwszy monument, który wygraliśmy. Mamy w składzie uniwersalnych i doświadczonych zawodników, więc jestem przekonany, że bez względu na to, jak potoczy się rywalizacja osiągniemy dobry rezultat

– powiedział Matt White, główny dyrektor sportowy drużyny Mitchelton-Scott.