Fot. Movistar Team

37-letni Hiszpan Alejandro Valverde kontynuuje zwycięską passę od początku sezonu 2018. Podczas wyścigu Abu Dhabi Tour wygrał królewski etap z metą na szczycie Jebel Hafeet i klasyfikację generalną. Oto, jak skomentował piąte zwycięstwo w tym roku. 

Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Przede wszystkim chciałbym podziękować kolegom z drużyny za ich fenomenalną pracę przez cały tydzień, którzy znakomicie osłaniali mnie do etapów rozgrywanych w weekend. Zdołaliśmy ukończyć jazdę indywidualną na czas na dobrej pozycji, więc dziś pozostało tylko pojechać po zwycięstwo

– chwalił kolegów „Bala”.

Od wiatru i niebezpieczeństw płaskich etapów osłaniali Valverde Jasha Sütterlin, José Joaquín Rojas oraz Daniele Bennati. We wspinaczce na Jebel Hafeet pomogli mu zaś Victor De la Parte, Rafael Valls i Antonio Pedrero.

Dzisiejszy etap wymagał maksymalnej koncentracji ze względu na trudną trasę, silny wiatr i deszcz, który sprawił, że drogi były śliskie. Astana nie zawahała się pomóc [Miguelowi Angelowi] Lópezowi po tym, jak pokazał świetną formę w Omanie. Dość wcześnie zaczęli narzucać mocne tempo. W połowie podjazdu zdecydowałem się pojechać sam, ale zostałem złapany i później on kontratakował. W tej sytuacji, biorąc pod uwagę rywali, którzy znajdowali się za nami, pozostało mi tylko znaleźć miejsce do ponownego ataku, by go dojść i spróbować z całych sił wygrać etap.

To nasze pierwsze zwycięstwo World Tour w sezonie, co sprawia, że jest ono jeszcze cenniejsze. Luty podbudował nas, jeśli chodzi o pewność siebie na pozostałą część sezonu. To wszystko tylko pomoże nam jeszcze ciężej pracować przed wielkimi wyścigami. Mój następny wyścig? Wciąż nie wiem, gdzie teraz wystartuję – powinien to być Wyścig dookoła Katalonii, ale być może dodamy jeszcze jakiś wyścig, np. Strade Bianche. W ciągu kilku następnych dni podejmiemy decyzję

– powiedział Alejandro Valverde oficjalnej stronie internetowej drużyny Movistar.

Pierwsze miejsce na podium w bieżącym sezonie Alejandro Valverde zanotował w Mallorca Challenge, następnie zdominował Volta a la Comunitat Valenciana i był drugi w Murcji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments