WB-Veranclassic-Aqua Protect Pro Continental Team

Pierwszy belgijski weekend w światowym kalendarzu zawsze przyciąga uwagę wielu kibiców. Dziś swój skład na Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne – Bruksela – Kuurne przedstawiła lokalna ekipa WB Aquaprotect.

Jak można było się spodziewać, dyrektor sportowy Thierry Marichal zabiera na brukowe otwarcie sezonu swoich najlepszych zawodników. Co ciekawe, w obu wyścigach wystartują kolarze idealnie pasujący do charakterystyki danej trasy.

W Omloop Het Nieuwsblad, liderami zespołu wydają się być Kevyn Ista oraz Alex Kirsch. Obaj w przeszłości mieli już okazje notować bardzo solidne rezultaty w tego typu wyścigach, co z pewnością ma niemałe znaczenie. W przypadku Kuurne – Bruksela – Kuurne, zdecydowanym numerem w belgijskim zespole wydaje się być za to Kenny Dehaes.

Skład WB Aquaprotect na Omloop Het Nieuwsblad: Kevyn Ista, Alex Kirsch, Julien Stassen, Ludwig De Winter, Justin Jules, Maxime Vantomme, Lukas Spengler.

Skład WB Aquaprotect na Kuurne – Bruksela – Kuurne: Kevyn Ista, Jimmy Duqennoy, Justin Jules, Maxime Vantomme, Julien Mortier, Franklin Six, Kenny Dehaes.