fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

MSiT oraz Orlen przyznają pomoc finansową dla każdego stypendysty będącego członkiem kadry narodowej.

Jak wiadomo, Ministerstwo Sportu i Turystyki odcięło dofinansowania dla Polskiego Związku Kolarskiego po tym, jak Dariusz Banaszek pozostał na stanowisku Prezesa Zarządu. Ministerstwo finansuje pracę kolarzy przez Polski Komitet Olimpijski, z pominięciem PZKol. W związku z problematyczną sytuacją MSiT poprosiło PKN Orlen o pomoc finansową w I kwartale 2018 roku dla każdego kolarza stypendysty, będącego członkiem kadry narodowej. Jak czytamy w komunikacie:

Wsparcie zostanie udzielone zawodniczkom i zawodnikom zarówno w kolarstwie torowym, szosowym, jak i MTB. Dofinansowanie otrzyma grupa zawodników z niepełnosprawnościami. Łącznie środki przeznaczone na przygotowania otrzyma około 40 sportowców. Ponadto Ministerstwo Sportu i Turystyki wdraża rozporządzenie, które w szczególnych sytuacjach umożliwi wypłatę stypendiów sportowych bezpośrednio z MSiT. Już w 2018 roku kolarze otrzymają stypendia bezpośrednio z ministerstwa.

Przy okazji potwierdziła się też informacja o poszerzeniu tzw. Team100, program finansowania młodych perspektywicznych sportowców. Dzisiaj uczestnikami jest już 127 osób, w tym 11 przedstawicieli kolarstwa. W najbliższym czasie do programu ma dołączyć “grupa młodych kolarzy”, co poszerzy grupę do aż 200 sportowców.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments