fot. Mitchelton - Scott

Choć mamy dopiero trzeci stycznia, Caleb Evan może już poszczycić się pierwszym tytułem zdobytym w sezonie 2018. Doskonały sprinter wygrał dziś mistrzostwa Australii w kryterium ulicznym.

Tradycyjna “kryterka” nie ma na Antypodach wielkiej renomy. Nie zmienia to jednak faktu, iż co roku na starcie staje wielu bardzo dobrych zawodników, którzy do samego końca starają się odmienić losy rywalizacji.

Tym razem w walce o zwycięstwo liczyli się kolarze Mitchelton – Scott oraz Bennelong SwissWellness. Ci drudzy, zdając sobie sprawę z siły pociągu ekipy World Tour, starali się atakować praktycznie od samego początku. Bardzo aktywny był dobrze znany polskim kibicom Cameron Bayly, który jednak nie zdołał zdobyć wystarczającej przewagi, by postawić się ekipie Mitchelton.

Ostatecznie, dzięki dobrze rozegranej końcówce, w całym kryterium triumfował Caleb Ewan, dla którego jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018.

Zawsze jest mi miło założyć koszulkę mistrza kraju. To wiele dla mnie znaczy, choć nie będę miał okazji zbyt często jej prezentować. Mimo to, jestem bardzo szczęśliwy, gdyż taki tytuł to zawsze kolejny sukces dopisany do sportowego CV

– powiedział Ewan zaraz po dekoracji.

Tytuł zdobyty przez kolarza Mitchelton – Scott był już trzecim z rzędu.. Podium kryterium uzupełnili Steele Von Hoff (Bennelong SwissWellness) i Brenton Jones (Delko Marseille Provence KTM).