Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Mistrz świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas, znany przede wszystkim ze znakomitych występów w wyścigach przełajowych, 18-letni Brytyjczyk Tom Pidcock podpisał kontrakt z Team Wiggins. 

Dziś jest ten dzień, w którym mogę oficjalnie zdradzić najlepiej skrywaną tajemnicę w 2017 roku – w przyszłym sezonie będę ścigał się na szosie w barwach Team Wiggins

– napisał Pidcock na Twitterze.

Tom Pidcock jest znany przede wszystkim ze znakomitych występów w wyścigach przełajowych. Ma już na koncie tytuły mistrza Europy i mistrza Wielkiej Brytanii, a ostatnio w kategorii U-23 wygrał wyścig w Namur zaliczany do Pucharu Świata.

Nastolatek z Leeds posiada wysokie umiejętności techniczne, które sprawiają, że coraz częściej porównuje się go do trzykrotnego mistrza świata w kolarstwie szosowym Petera Sagana. Wszystkie wyżej wymienione cechy sprawiły, że w swojej drużynie Telenet Fidea Lions zechciał go mieć Sven Nys, legenda cyclo-crossu.

O jego [Pidcocka] wyjątkowości przekonałem się w Zonhoven, gdzie trasa jest bardzo wymagająca i trudna technicznie. On w tym wyścigu zrobił coś niesamowitego. Jechał jak Belg, doskonale radząc sobie z sekcjami, w których inni mieli problemy

– powiedział Nys magazynowi „Rouleur”.

Tom Pidcock jest jednocześnie ostatnim nowo pozyskanym przez drużynę Wiggins kolarzem. W 2018 roku skład, którego właścicielem jest pierwszy brytyjski zwycięzca Tour de France i multimedalista olimpijski Bradley Wiggins, całkowicie skoncentruje się na szkoleniu „orlików”.

Jestem dumny, że Team Wiggins jest znany jako jeden z najlepszych zespołów dla kolarzy do lat 23 z Wielkiej Brytanii i zza granicy. Do tej pory drużyna spełniła wszystkie oczekiwania, a rok 2018 zapowiada się lepiej niż zwykle.

Jesteśmy po pierwszym, zapoznawczym zgrupowaniu, podczas którego nasi kolarze przechodzili między innymi testy wydolnościowe. Była to świetna okazja do tego, aby się spotkać i porozmawiać o planach na przyszły rok. To jest następne pokolenie kolarskich bohaterów i mam nadzieję, że Team Wiggins zainspiruje jeszcze więcej ludzi do jeżdżenia na rowerze

– powiedział Bradley Wiggins.

Pierwsi kolarze już zrealizowali cele, jakie przyświecały „sir Wiggo”, gdy powoływał do życia skład nazwany jego nazwiskiem. Owain Doull i Jon Dibben podpisali kontrakty z Team Sky, James Knox z Quick-Step Floors, a Scott Davies z Dimension Data.

Pełny skład Team Wiggins na sezon 2018:

Gabriel Cullaigh, GBr
Reece Wood, GBr
Joey Walker, GBr
Nathan Draper, GBr
Oliver Robinson, GBr
Jacques Sauvagnargues, GBr
Dylan Robson, GBr
Etienne Georgi, GBr
Tom Pidcock, GBr
Rob Scott, GBr
Jesse Yates, GBr
Mark Donovan, GBr
Mark Downey, Irl
Matthew Teggart, Irl
Michael O’Loughlin, Irl
Corentin Navarro, Fra
James Fouche, NZl
Campbell Stewart, NZl

Poprzedni artykułFrancuzi badają sprawę dopingu mechanicznego na najwyższym poziomie
Następny artykułKoszulki LottoNL-Jumbo na sezon 2018
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments