Argentyńczyk będzie miał szansę walczyć o zwycięstwo w “domowym” wyścigu i poprowadzi hiszpańską ekipę w Vuelta a San Juan.

Eduardo Sepulveda podpisał kontrakt z Movistarem na dwa lata i już na początku przygody z ekipą Eusebio Unzue będzie miał okazję sprawdzić się w roli lidera. Do pomocy Argentyńczyk będzie miał solidnych górali w postaci Winnera Anacony, Carlosa Betancura czy znanego z występów w CCC Sprandi Polkowice Victora de la Parte.

Sepulveda w 2016 roku zajął drugie miejsce w Tour de San Luis, gdzie rozdzielił braci Quintana – Dayera i Nairo, a w tegorocznym Vuelta a San Juan był 11.

To będzie jego debiut u nas i oczywiście nie będzie w najwyższej formie, ale spróbujemy pojechać jak najlepiej, bo przecież inni też będą chcieli osiągnąć dobre rezultaty. Jestem pewien, że u nas [Sepulveda] rozwinie skrzydła i pokaże pełnię swoich umiejętności.

-zachwala nowy nabytek ekipy Eusebio Unzue.

Dla pozostałych zawodników w składzie będzie to okazja na zrobienie dobrego wrażenia pod nieobecność gwiazd – Alejandro Valverde, Mikela Landy i Nairo Quintany. Hiszpańskiej grupie zapowiada się bardzo aktywny początek sezonu – tuż przed argentyńskim wyścigiem Movistar stanie na starcie pierwszego wyścigu World Tour w kalendarzu, czyli Santos Tour Down Under, a na początku lutego m. in. z Nairo Quintaną w składzie Movistar pojedzie w inauguracyjnym wyścigu Colombia Oro y Paz.

Pełen skład Movistaru na Vuelta a San Juan: Winer Anacona, Carlos Betancur, Richard Carapaz, Víctor de la Parte, Dayer Quintana, Eduardo Sepúlveda.