fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Nowy wzór, stare kolory – tak w skrócie prezentują się nowe koszulki francuskiej ekipy. Stroje w przyszłym roku dostarczy grupie marka Rosti Maglificio.

Dotychczas stroje Romaina Bardeta i spółki były głównie białe z brązowymi spodenkami. Francuzi postawili na wzór “retro” i w przeciwieństwie do wielu grup zrezygnowali z dominującego, białego koloru. Góra koszulki będzie brązowa, podobnie jak spodenki, a dół błękitny. Biały pozostanie na wysokości klatki piersiowej i idealnie sprawdza się jako tło dla nazwy głównego sponsora grupy.

 

Informacja o nowym wzorze koszulek zbiegła się także z wiadomością o nowym zawodniku francuskiej grupy. Jak donosi portal ledauphine.com nowym podopiecznym Vincenta Lavenu został jeden z najbardziej utalentowanych francuskich kolarzy – Aurelien Paret Peintre. 21-letni zawodnik zaliczył w tym sezonie kilka wartościowych rezultatów w “dorosłym” peletonie, m. in. notując dwa miejsca w czołowej dziesiątce podczas Tour de l’Ain, a w ostatnim starcie sezonu w młodzieżowym Giro di Lombardia zajął 4. miejsce.