Fot. Cadel Evans Road Race

Organizatorzy wyścigu Cadel Evans Great Ocean Road Race poinformowali, że w przyszłorocznej edycji weźmie udział dwoje zwycięzców z poprzedniego roku – Nikias Arndt (Team Sunweb) i Annemiek van Vleuten (Orica-Scott).

Nikias Arndt odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Michaela Matthewsa w klasyfikacji punktowej (zielona koszulka) Tour de France 2017. Dzięki temu jego wartość w peletonie wzrosła, zatem drugie zwycięstwo z rzędu w wyścigu Cadela Evansa będzie nie lada wyzwaniem.

Moi rywale wiedzą o mnie więcej, więc z pewnością będą chcieli utrudnić mi ściganie. Jednak to jest coś, czego się spodziewam i mimo wszystko będę próbował obronić tytuł, zwłaszcza że jak na razie jestem w dobrej formie

– powiedział Arndt.

Wyścig Cadel Evans Great Ocean Road Race, który posiada kategorię World Tour, odbędzie się 28 stycznia. Następnie Nikias Arndt wróci do Europy, by w lutym zainaugurować sezon wyścigów klasycznych.

Jeśli zaś chodzi o wyścig pań, Deakin University Elite Women’s Race, którego ranga została podniesiona do kategorii 1.1, to będzie on najlepiej obsadzony w historii.

Naprawdę uwielbiam wyścig Cadela – wyścigi pań i mężczyzn są tak samo prestiżowe, mają wspaniałą trasę z trudną końcówką, co bardzo mi odpowiada

– powiedziała 34-letnia van Vleuten, która 13 września br. została mistrzynią świata w jeździe indywidualnej na czas.

W edycji wyścigu Cadel Evans Great Ocean Road Race 2018 panie po raz pierwszy w historii zmierzą się podjazdem Challambra Crescent, którego szczyt od mety dzieli dziewięć kilometrów. To wszystko wydarzy się 27 stycznia, czyli dzień przed rywalizacją elity mężczyzn.

Udział w wyścigu zapowiedzieli również zwycięzcy z 2016 roku – Peter Kennaugh (BORA-hansgrohe) oraz Amanda Spratt (Orica-Scott).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments